INSTALACE A AKTIVACE PRODUKTŮ

Děkujeme Vám, že jste se rozhodli používat elektronický slovník od společnosti Lingea s.r.o.

INSTALACE

Postup instalace závisí na používaném operačním systému.

win_ikona.jpg (2 KB)

 Microsoft Windows
 Samorozbalovací archiv exe. Spusťte stažený .exe soubor.
 Objeví se úvodní obrazovka instalace.

macOS_ikona.jpg (2 KB)

 macOS
 Samorozbalovací archiv dmg. Po stažení spusťte instalaci poklepáním.
 Instalátor se sám připojí a otevře okno se Setupem.

linux_ikona.jpg (2 KB)

Linux
Rozbalte stažený .zip soubor a instalaci spusťte poklepáním na Setup.sh.

Po spuštění instalace se řiďte jednoduchými a srozumitelnými pokyny průvodce instalací.

Centrum stahování produktů a aktivací
Pokud zde ještě nemáte zaregistrovaný účet, doporučujeme Vám jeho zřízení. Založením účtu získáte bezplatnou technickou podporu a slevy při nákupu dalších elektronických i knižních titulů. Účet si založte na hlavní stránce kliknutím na tlačítko Nová registrace, po registraci na zadanou e-mailovou adresu přijde potvrzovací zpráva s přihlašovacími údaji. Registraci dokončíte kliknutím na aktivní odkaz ve zprávě. Po přihlášení si v sekci Ke stažení můžete stáhnout elektronické produkty Lingea a máte 30 dní na jejich vyzkoušení. Na účtu také budete mít přehled o všech svých aktivacích. Adresa je act.lingea.eu.

AKTIVACE

Do 30 dnů od instalace je třeba produkt aktivovat!

Pro Vaše pohodlí nabízíme dva typy aktivace – automatickou a manuální. Doporučujeme používat automatickou aktivaci, která je jednodušší a rychlejší, předpokládá však připojení k internetu. Manuální aktivace vám umožní aktivovat produkt v případech, kdy připojeni k internetu nejste. Poslouží také v situacích, kdy už máte platný aktivační klíč, nebo potřebujete vygenerovat nový aktivační klíč.

Starší verzi Lingea Lexicon 5 můžete aktivovat podle tohoto návodu.

POSTUP AKTIVACE SLOVNÍKŮ LINGEA LEXICON 7

Aktivaci můžete spustit přímo z aplikace – po spuštění Lexiconu se Vám otevře dialogové okno O programu (toto okno si můžete zobrazit kliknutím na informační „i“ v pravém horním rohu Lexiconu), ve kterém klikněte na tlačítko Aktivovat [1].

LX7about.png (7 KB)[1] O programu - Aktivovat

Aktivaci můžete spustit i pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole mezi ikonami na systémové liště Windows (ikony si zobrazíte kliknutím na tlačítko ^ Zobrazit skryté ikony), nabídka funkcí [2] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC můžete zapnout také ručně - vyhledejte v počítači soubor luc.exe (typicky se nachází ve složce C:/Program Files (x86)/Lingea/Lexicon7/). V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 7.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app.

LX7luc.png (42 KB)[2] Nabídka funkcí LUC 

 1. Po stisknutí tlačítka Aktivovat se Vám otevře okno Lingea aktivace produktů/v LUC zvolte Aktivace produktu.
 2. Připravte si produktový klíč. Ten Vám byl zaslán elektronicky a poznáte ho tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.

  LX7activation.png (16 KB)[3] Okno Lingea aktivace produktů

  Vyberte ze seznamu produkt (pole Vyberte produkt) [3], který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. Zkontrolujte, že máte při aktivaci vybraný správný produkt, a že zadáváte příslušný produktový klíč. Dále si vyberete jeden z nabízených způsobů aktivace: automaticky - pomocí účtu v aktivačním centru (doporučujeme) nebo manuálně (anonymně) - pomocí registračního a aktivačního klíče.
       

  1. Automatická aktivace

  Po vyplnění produktového klíče (v tomto případě se jedná o kód LX7ENCS3-CUL8ER) vyberte možnost Účtem [4]. Do políček Login a Heslo zadejte svoje přihlašovací údaje do Centra stahování produktů a aktivací. Jako login můžete zadat svůj e-mail, na který máte účet registrovaný, nebo název účtu, který se Vám při registraci automaticky vygeneroval (CZ-ABC123). Aktivaci dokončíte stiskem tlačítka Aktivovat. Záznam o aktivaci produktu se automaticky zapisuje také do Vašeho účtu v Centru stahování produktů a aktivací.

  LX7login.png (16 KB) [4] Aktivační okno - aktivace pomocí učtu

       

  2. Manuální aktivace

  V tomto případě postupně použijete tři různé klíče – produktový, registrační a aktivační.

  Vyberte ze seznamu produkt, který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. Dále zaklikněte volbu Vygenerovat registrační klíč [5]. Po zvolení této možnosti se Vám v poli Váš registrační klíč vygeneruje/zobrazí registrační klíč. Klíč si označte a zkopírujte do schránky (Ctrl+C).

  LX7regkey.png (16 KB) [5] Aktivační okno LUC – vygenerování registračního klíče 

  Pro dokončení aktivace je třeba získat třetí údaj – ­aktivační klíč. K tomuto účelu můžete použít internet, nebo e-mail. Pokud jste připojeni k internetu a máte založený účet v Centru stahování produktů a aktivací, přihlaste se. Klíč zkopírujte (Ctrl+V) do pole Registrační klíč v záložce Aktivace. Kliknutím na tlačítko Přidat se vygeneruje aktivační klíč. Získaný aktivační klíč si opět zkopírujte a vložte ho do posledního pole okna aktivace (pole Zadejte obdržený aktivační klíč). Po vyplnění všech klíčů stiskněte tlačítko Aktivovat pro dokončení aktivace.

  Chcete­-li získat aktivační klíč pomocí e-mailu, zadejte svůj produktový klíč a následně vygenerujte a zašlete registrační klíč na adresu podpora@lingea.cz (v pracovní dny mezi 8:00-16:00 hod.). Na základě zaslaného registračního klíče Vám vygenerujeme a zašleme aktivační klíč.

  POSTUP AKTIVACE SLOVNÍKŮ LINGEA LEXICON 5 A EASYLEX 2

  Spuštění aktivace

  Aktivaci můžete spustit přímo z aplikace – po spuštění Lexiconu se Vám otevře dialogové okno O programu (toto okno si můžete zobrazit kliknutím na informační „i“ v pravém horním rohu Lexiconu), ve kterém klikněte na tlačítko Aktivovat [1].

  Pokud se Vám okno O programu nezobrazuje, můžete aktivaci spustit pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole vedle hodin na systémové liště Windows, nabídka funkcí [2] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC je možné také zapnout ručně pomocí zástupce v systémové nabídce Start. V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 5.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app

  lex5-faq_o-programu.png (9 KB)[1] O programu - Aktivovat

  lex5-faq_LUC.png (10 KB)[2] Nabídka funkcí LUC


  Výběr Manuální aktivace*

  1. V okně O programu klikněte na tlačítko Aktivovat, nebo v nabídce LUC zvolte Aktivace produktu.
  2. Vyberte typ aktivace: Manuální aktivace [3].
  3. Připravte si produktový klíč. Ten naleznete na obalu CD, nebo Vám byl zaslán elektronicky. Poznáte ho tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.

  *Automatická aktivace u aplikací Lexicon 5 a EasyLex 2 není funkční. Použijte prosím aktivaci Manuální.

  lex5-faq_manualni.png (132 KB)[3] Výběr Manuální aktivace

  Manuální aktivace

  V průběhu Manuální aktivace použijete celkem tři klíče – produktový, registrační a aktivační.

  Vyberte ze seznamu produkt, který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. 

  (Zkontrolujte, že máte při aktivaci vybraný správný produkt, a že zadáváte příslušný produktový klíč.)

  Nejprve vyberte volbu Chci získat nový aktivační klíč a zvolte způsob jeho získání Elektronicky nebo SMS (doporučujeme) [4].
  Volba Poštou umožňuje získat aktivační klíč bez použití internetu.

  Po stisknutí tlačítka Dále se vygeneruje klíč registrační

  Zobrazený registrační klíč si uložte nebo vytiskněte kliknutím na příslušnou ikonu.

  (Kliknutím na ikonu diskety si klíč uložte do Poznámkového bloku např. na Plochu, odkud si ho následně zkopírujete.)

  lex5-faq_produktovy.png (128 KB)[4] Výběr produktu a zadání produktového klíče

  Nyní je potřeba slovník spojit přes internet s Vaším účtem v Centru stahování produktů a aktivací. Pokud zde nemáte založený účet, bezplatně se zaregistrujte.

  Přihlaste se do svého účtu a v horní liště vyberte záložku Aktivace. Do pole Registrační klíč vložte uložený registrační klíč (z Poznámkového bloku označením a pomocí klávesových zkratek Ctrl+C a Ctrl+V), kliknutím na tlačítko Přidat se vygeneruje poslední, aktivační klíč [5].

  (Pokud nemáte založený účet, nebo se registrovat nechcete, můžete nám poslat vygenerovaný registrační klíč na e-mail podpora@lingea.cz a my Vám aktivační klíč vygenerujeme. Pro vygenerování aktivačního klíče potřebujeme znát klíč registrační, který je vázaný na konkrétní počítač.)

  lex5-faq_act-ulozen2.png (19 KB)[5] Vygenerování aktivačního klíče na act.lingea.eu

  Aktivaci dokončíte opět pomocí šedého okna LINGEA AKTIVACE PRODUKTŮ. Vraťte se zpět (pomocí tlačítka Zpět) do kroku, kde jste zadávali produktový klíč a tentokrát vyberte možnost Mám funkční aktivační klíč.

  Na act.lingea.eu vygenerovaný aktivační klíč vložte na příslušný řádek (z pole Váš aktivační klíč označením a pomocí klávesových zkratek Ctrl+C a Ctrl+V) [6].

  Pro dokončení aktivace stiskněte tlačítko Aktivovat.

  (Pokud jste okno aktivace zavřeli, znovu aktivaci spusťte, vyberte Manuální aktivaci a zadejte produktový i aktivační klíč.)

  lex5-faq_dokonceni.png (140 KB)[6] Vložení aktivačního klíče a dokončení aktivace

  NÁPOVĚDA

  Podrobnou nápovědu k aplikaci můžete zobrazit stisknutím klávesy F1 nebo klepnutím na tlačítko s ikonou otazníku. Nápověda k jednotlivým dialogům se zobrazí po stisknutí kláves Ctrl+F1 a kliknutí na oblast, o které chcete zjistit více informací.

  Technická podpora je poskytována pouze registrovaným uživatelům, při kontaktu proto prosím vždy uvádějte název svého účtu v Centru stahování produktů a aktivací

  Technická podpora je k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 16:00 na telefonu +420 541 233 160 nebo na e-mailu podpora@lingea.cz.