INSTALACE A AKTIVACE PRODUKTŮ

Máme radost, že jste se rozhodli používat náš elektronický slovník Lingea Lexicon.

Aktuální verzi všech slovníků si můžete stáhnout na stránkách našeho Uživatelského centra. Uživatelské centrum Lingea vám umožňuje přihlásit se jedním společným účtem do našeho e-shopu, on-line slovníků, správy svých aktivací a dalších Lingea služeb. Pokud používate slovniky.lingea.cz nebo dict.com nebo pokud jste v minulosti používali Centrum stahování produktů a aktivací, přihlašte se pomocí stejného e-mailu a hesla. 

Jestliže žádný účet dosud nemáte, založte si jej na hlavní stránce Uživatelského centra kliknutím na tlačítko Vytvořit nový účet Lingea. Po registraci vám na zadaný e-mail přijde potvrzovací zpráva s přihlašovacími údaji. Registraci dokončíte kliknutím na aktivní odkaz ve zprávě. Založením účtu zároveň získáte bezplatnou technickou podporu a automatickou 15% slevu při dalším nákupu v našem e-shopu.


1. Stažení a instalace slovníků
2. Aktivace 
3. Postup aktivace slovníků Lexicon 7
4. Postup aktivace slovníků Lexicon 5

STAŽENÍ A INSTALACE

Po přihlášení ke svému účtu si v sekci Ke stažení můžete stáhnout elektronické produkty Lingea Lexicon a máte 30 dní na jejich vyzkoušení. Na účtu budete mít také přehled o všech svých aktivacích. Postup instalace závisí na používaném operačním systému.

win_ikona.jpg (2 KB)

 Microsoft Windows
 Samorozbalovací archiv exe. Kliknutím stáhněte a po stažení spusťte uložený .exe soubor.  Objeví se úvodní obrazovka instalace.

macOS_ikona.jpg (2 KB)  macOS
 Samorozbalovací archiv dmg. Kliknutím stáhněte a po stažení spusťte instalaci poklepáním.  Instalátor se sám připojí a otevře okno se Setupem.

linux_ikona.jpg (2 KB)Linux
Kliknutím stáhněte a po stažení rozbalte uložený .zip soubor. Instalaci spusťte poklepáním na Setup.sh.

Po spuštění instalace se řiďte jednoduchými a srozumitelnými pokyny průvodce instalací.

AKTIVACE

Do 30 dnů od instalace doporučujeme produkt aktivovat. Pokud to nestihnete, nic se neděje, ale přestane vám fungovat překladový slovník.

Pro vaše pohodlí nabízíme dva typy aktivace – automatickou a manuální. U Lingea Lexiconu 7 doporučujeme používat automatickou aktivaci, která je jednodušší a rychlejší, stačí mít připojení k internetu. Manuální aktivace vám umožní aktivovat produkt v případech, kdy k internetu připojeni nejste. Starší verzi Lingea Lexicon 5 můžete aktivovat manuálně  podle tohoto návodu

 

POSTUP AKTIVACE SLOVNÍKŮ LINGEA LEXICON 7

Aktivaci můžete spustit přímo z aplikace – po spuštění Lexiconu se otevře dialogové okno O programu (toto okno si můžete zobrazit kliknutím na informační „i“ v pravém horním rohu Lexiconu), ve kterém klikněte na tlačítko Aktivovat [1]

Aktivaci můžete spustit i pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole mezi ikonami na systémové liště Windows (ikony si zobrazíte kliknutím na tlačítko ^ Zobrazit skryté ikony), nabídka funkcí [2] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC můžete zapnout také ručně - vyhledejte v počítači soubor luc.exe (typicky se nachází ve složce C:/Program Files (x86)/Lingea/Lexicon7/). V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 7.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app

LX7about.png (7 KB)LX7luc.png (42 KB)

     [1] O programu - Aktivovat                                     [2] Nabídka funkcí LUC 

 1. Po stisknutí tlačítka Aktivovat se otevře okno Lingea aktivace produktů. Nebo v LUC zvolte Aktivace produktu.
 2. Připravte si produktový klíč. Ten Vám byl zaslán elektronicky a poznáte ho tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.

  LX7activation.png (16 KB)

       [3] Okno Lingea aktivace produktů

  Vyberte ze seznamu produkt (pole Vyberte produkt) [3], který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. Zkontrolujte, že máte při aktivaci vybraný správný produkt, a že zadáváte příslušný produktový klíč. Dále si vyberete jeden z nabízených způsobů aktivace: automaticky - pomocí účtu v Uživatelském centru (doporučujeme) nebo manuálně (anonymně) - pomocí registračního a aktivačního klíče.
       

  1. Automatická aktivace

  Po vyplnění produktového klíče (v tomto případě se jedná o kód LX7ENCS3-CUL8ER) vyberte možnost Účtem [4]. Do políček Login a Heslo zadejte svoje přihlašovací údaje do Uživatelského centra. Jako login zadejte svůj e-mail, na který máte účet registrovaný. Aktivaci dokončíte stiskem tlačítka Aktivovat. Záznam o aktivaci produktu se automaticky zapisuje také do vašeho účtu v Uživatelském centru (v sekci Moje slovníky).

  LX7login.png (16 KB) [4] Aktivační okno - aktivace pomocí učtu

       

  2. Manuální aktivace

  V tomto případě postupně použijete tři různé klíče – produktový, registrační a aktivační.

  Vyberte ze seznamu produkt, který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. Dále zaklikněte volbu Vygenerovat registrační klíč [5]. Po zvolení této možnosti se Vám v poli Váš registrační klíč vygeneruje/zobrazí registrační klíč. Klíč si označte a zkopírujte do schránky (Ctrl+C).

  LX7regkey.png (16 KB) [5] Aktivační okno LUC – vygenerování registračního klíče 

  Pro dokončení aktivace je třeba získat třetí údaj – ­aktivační klíč. K tomuto účelu můžete použít internet, nebo e-mail. Pokud jste připojeni k internetu a máte založený účet v Uživatelském centru, přihlaste se. Klíč zkopírujte (Ctrl+V) do pole Váš registrační klíč v sekci Ruční aktivace. Kliknutím na tlačítko Aktivovat se vygeneruje aktivační klíč. Získaný aktivační klíč si opět zkopírujte a vložte ho do posledního pole okna aktivace (pole Zadejte obdržený aktivační klíč). Po vyplnění všech klíčů stiskněte tlačítko Aktivovat pro dokončení aktivace.

  aktivace account.lingea.com LX7regkey.png  

  [6] Vygenerování aktivačního klíče na account.lingea.com a jeho vložení do okna LUC 

  Chcete­-li získat aktivační klíč pomocí e-mailu, zadejte svůj produktový klíč a následně vygenerujte a zašlete registrační klíč na adresu podpora@lingea.cz (v pracovní dny mezi 8:00-16:00 hod.). Na základě zaslaného registračního klíče Vám vygenerujeme a zašleme aktivační klíč.

  POSTUP AKTIVACE SLOVNÍKŮ LINGEA LEXICON 5 A EASYLEX 2

  Spuštění aktivace

  Aktivaci můžete spustit přímo z aplikace – po spuštění Lexiconu se Vám otevře dialogové okno O programu (toto okno si můžete zobrazit kliknutím na informační „i“ v pravém horním rohu Lexiconu), ve kterém klikněte na tlačítko Aktivovat [1].

  Pokud se Vám okno O programu nezobrazuje, můžete aktivaci spustit pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole vedle hodin na systémové liště Windows, nabídka funkcí [2] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC je možné také zapnout ručně pomocí zástupce v systémové nabídce Start. V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 5.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app

  lex5-faq_o-programu.png (9 KB)lex5-faq_LUC.png (10 KB).

       [1] O programu - Aktivovat                                      [2] Nabídka funkcí LUC 

  Výběr Manuální aktivace*

  1. V okně O programu klikněte na tlačítko Aktivovat, nebo v nabídce LUC zvolte Aktivace produktu.
  2. Vyberte typ aktivace: Manuální aktivace [3].
  3. Připravte si produktový klíč. Ten naleznete na obalu CD, nebo Vám byl zaslán elektronicky. Poznáte ho tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.

  *Automatická aktivace u aplikací Lexicon 5 a EasyLex 2 není funkční. Použijte prosím aktivaci Manuální.

  Manuální aktivace

  V průběhu Manuální aktivace použijete celkem tři klíče – produktový, registrační a aktivační.

  Vyberte ze seznamu produkt, který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. 

  (Zkontrolujte, že máte při aktivaci vybraný správný produkt, a že zadáváte příslušný produktový klíč.)

  Nejprve vyberte volbu Chci získat nový aktivační klíč a zvolte způsob jeho získání Elektronicky nebo SMS (doporučujeme) [4].
  Volba Poštou umožňuje získat aktivační klíč bez použití internetu.

  Po stisknutí tlačítka Dále se vygeneruje klíč registrační. Registrační klíč se automaticky zkopíruje do schránky, můžete jej pomocí zkratky Ctrl+V vložit do poznámkového bloku, nebo rovnou do aktivačního pole na webu, viz níže.

  Zobrazený registrační klíč si uložte nebo vytiskněte kliknutím na příslušnou ikonu.

  lex5-faq_produktovy.png (128 KB)

  [4] Výběr produktu a zadání produktového klíče

  Nyní je potřeba slovník spojit přes internet s vaším účtem v Uživatelském centru. Pokud zde nemáte založený účet, bezplatně se zaregistrujte.

  Přihlaste se do svého účtu a vyberte možnost Ruční aktivace (tlačítko Aktivovat slovník).

  Do pole Váš registrační klíč vložte uložený registrační klíč (z Poznámkového bloku označením a pomocí klávesových zkratek Ctrl+C a Ctrl+V), kliknutím na tlačítko Aktivovat se vygeneruje poslední, aktivační klíč [5].

  (Pokud nemáte založený účet, nebo se registrovat nechcete, můžete nám poslat vygenerovaný registrační klíč na e-mail podpora@lingea.cz a my vám aktivační klíč vygenerujeme. Pro vygenerování aktivačního klíče potřebujeme znát klíč registrační, který je vázaný na konkrétní počítač.)

  lex5-faq_act-ulozen2.png (19 KB)

  lex5-faq_act-ulozen2.png (19 KB)

  [5] Vygenerování aktivačního klíče na account.lingea.com

  Aktivaci dokončíte opět pomocí šedého okna LINGEA AKTIVACE PRODUKTŮ. Vraťte se zpět (pomocí tlačítka Zpět) do kroku, kde jste zadávali produktový klíč a tentokrát vyberte možnost Mám funkční aktivační klíč.

  V Uživatelském centru vygenerovaný aktivační klíč vložte na příslušný řádek (z pole Váš aktivační klíč označením a pomocí klávesových zkratek Ctrl+C a Ctrl+V) [6].

  MacOS: rozbalte nabídku “Vyberte produkt:” a znovu vyberte slovník, který chcete aktivovat. V opačném případě může aplikace nahlásit neplatný aktivační klíč.

  lex5-faq_dokonceni

  Pro dokončení aktivace stiskněte tlačítko Aktivovat.

  (Pokud jste okno aktivace zavřeli, znovu aktivaci spusťte, vyberte Manuální aktivaci a zadejte produktový i aktivační klíč.)

  lex5-faq_dokonceni.jpg

  [6] Vložení aktivačního klíče a dokončení aktivace

  NÁPOVĚDA

  Podrobnou nápovědu k aplikaci můžete zobrazit stisknutím klávesy F1 nebo klepnutím na tlačítko s ikonou otazníku. Nápověda k jednotlivým dialogům se zobrazí po stisknutí kláves Ctrl+F1 a kliknutí na oblast, o které chcete zjistit více informací.

  Pokud jste měli s aktivací Lexiconu problém nebo Lexicon po spuštění nefunguje správně, podívejte se  na stránku technické podpory. Jestliže ani tyto informace nepomohou, kontaktujte nás na podpora@lingea.cz.

  Technická podpora je poskytována pouze registrovaným uživatelům, při kontaktu proto vždy uvádějte název svého účtu nebo e-mail, na který je registrovaný. Děkujeme.

  Technická podpora je k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 16:00 na telefonu +420 541 233 160 nebo na e-mailu podpora@lingea.cz.