INSTALACE A AKTIVACE PRODUKTŮ

Děkujeme Vám, že jste se rozhodli používat elektronický slovník od společnosti Lingea s.r.o.

INSTALACE

Postup instalace závisí na používaném operačním systému.

win_ikona.jpg (2 KB)

 Pro OS Windows.
 Samorozbalovací archiv exe. Spusťte stažený .exe soubor.
 Objeví se úvodní obrazovka instalace.

macOS_ikona.jpg (2 KB)

 Pro macOS
 Samorozbalovací archiv dmg. Po stažení spusťte instalaci poklepáním.
 Instalátor se sám připojí a otevře okno se Setupem.

linux_ikona.jpg (2 KB)

Pro Linux
Rozbalte stažený .zip soubor a instalaci spusťte poklepáním na Setup.sh.

Po spuštění instalace se řiďte jednoduchými a srozumitelnými pokyny průvodce instalací.

Centrum stahování produktů a aktivací
Pokud zde ještě nemáte zaregistrovaný účet, doporučujeme Vám jeho zřízení. Založením účtu získáte bezplatnou technickou podporu a slevy při nákupu dalších elektronických i knižních titulů. Účet si založte na hlavní stránce kliknutím na tlačítko Nová registrace, po registraci na zadanou e-mailovou adresu přijde potvrzovací zpráva s přihlašovacími údaji. Registraci dokončíte kliknutím na aktivní odkaz ve zprávě. Po přihlášení si v sekci Ke stažení můžete stáhnout elektronické produkty Lingea a máte 30 dní na jejich vyzkoušení. Na účtu také budete mít přehled o všech svých aktivacích. Adresa je act.lingea.eu.

AKTIVACE

Do 30 dnů od instalace je třeba produkt aktivovat!

Pro Vaše pohodlí nabízíme dva typy aktivace – automatickou a manuální. Doporučujeme používat automatickou aktivaci, která je jednodušší a rychlejší, předpokládá však připojení k internetu. Manuální aktivace vám umožní aktivovat produkt v případech, kdy připojeni k internetu nejste. Poslouží také v situacích, kdy už máte platný aktivační klíč, nebo potřebujete vygenerovat nový aktivační klíč.

Starší verzi Lingea Lexicon 5 můžete aktivovat podle tohoto návodu.

Postup aktivace Lingea Lexiconu 7

Aktivaci můžete spustit přímo z aplikace – po spuštění Lexiconu se Vám otevře dialogové okno O programu (toto okno si můžete zobrazit kliknutím na informační „i“ v pravém horním rohu Lexiconu), ve kterém klikněte na tlačítko Aktivovat [1].

LX7about.png (7 KB)

[1] O programu - Aktivovat

Aktivaci můžete spustit i pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole mezi ikonami na systémové liště Windows (ikony si zobrazíte kliknutím na tlačítko ^ Zobrazit skryté ikony), nabídka funkcí [2] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC můžete zapnout také ručně - vyhledejte v počítači soubor luc.exe (typicky se nachází ve složce C:/Program Files (x86)/Lingea/Lexicon7/). V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 7.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app.

LX7luc.png (42 KB)

[2] Nabídka funkcí LUC 

 1. Po stisknutí tlačítka Aktivovat se Vám otevře okno Lingea aktivace produktů/v LUC zvolte Aktivace produktu.
 2. Připravte si produktový klíč. Ten Vám byl zaslán elektronicky. Poznáte jej tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.

  LX7activation.png (16 KB)

  [3] Okno Lingea aktivace produktů

  Vyberte ze seznamu produkt (pole Vyberte produkt) [3], který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. Zkontrolujte, že máte při aktivaci vybraný správný produkt, a že zadáváte příslušný produktový klíč. Dále si vyberete jeden z nabízených způsobů aktivace: automaticky - pomocí účtu v aktivačním centru (doporučujeme) nebo manuálně (anonymně) - pomocí registračního a aktivačního klíče.
       

  1. Automatická aktivace

  Po vyplnění produktového klíče (v tomto případě se jedná o kód LX7ENCS3-CUL8ER) vyberte možnost Účtem [4]. Do políček Login a Heslo zadejte svoje přihlašovací údaje do Centra stahování produktů a aktivací. Jako login můžete zadat svůj e-mail, na který máte účet registrovaný, nebo název účtu, který se Vám při registraci automaticky vygeneroval (CZ-ABC123). Aktivaci dokončíte stiskem tlačítka Aktivovat. Záznam o aktivaci produktu se automaticky zapisuje také do Vašeho účtu v Centru stahování produktů a aktivací.

  LX7login.png (16 KB)

   [4] Aktivační okno - aktivace pomocí učtu

       

  2. Manuální aktivace

  V tomto případě budete potřebovat postupně zadat/vygenerovat tři klíče – produktový, registrační a aktivační.

  Vyberte ze seznamu produkt, který chcete aktivovat, a zadejte jeho produktový klíč. Dále zaklikněte volbu Vygenerovat registrační klíč [5]. Po zvolení této možnosti se Vám v poli Váš registrační klíč: vygeneruje/zobrazí registrační klíč. Klíč si označte a zkopírujte do schránky (Ctrl+C).

  LX7regkey.png (16 KB)

   [5] Aktivační okno LUC – manuální aktivace, vygenerování registračního klíče 

  Pro dokončení aktivace je třeba získat třetí údaj – ­aktivační klíč. K tomuto účelu můžete použít internet, nebo e-mail. Jste­-li připojeni k internetu a máte založený účet v Centru stahování produktů a aktivací, přihlaste se. Klíč zkopírujte (Ctrl+V) do pole Registrační klíč v záložce Aktivace. Kliknutím na tlačítko Přidat se vygeneruje aktivační klíč. Získaný aktivační klíč si opět zkopírujte a vložte ho do posledního pole okna aktivace (pole Zadejte obdržený aktivační klíč). Po vyplnění všech klíčů stiskněte tlačítko Aktivovat pro dokončení aktivace.

  Chcete­-li získat aktivační klíč pomocí e-mailu, zadejte svůj produktový klíč a následně vygenerujte a zašlete registrační klíč na adresu podpora@lingea.cz (v pracovní dny mezi 8:00-16:00 hod.). Na základě zaslaného registračního klíče Vám vygenerujeme a zašleme aktivační klíč.

  Postup aktivace Lingea Lexiconu 5 a EasyLex

  Aktivaci provedete pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole vedle hodin na systémové liště Windows, nabídka funkcí [1] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC je možné také zapnout ručně pomocí zástupce v systémové nabídce Start. V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 5.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app

   

  [1] Nabídka funkcí LUC 

  1. V LUC zvolte Aktivace produktu.
  2. Připravte si produktový klíč. Ten naleznete na obalu CD, nebo vám byl zaslán elektronicky. Poznáte jej tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.
  3. Vyberte si typ aktivace - Automatickou, nebo Manuální.

    

  [2] Aktivační okno LUC – výběr typu aktivace

   

  1. Automatická aktivace

  Vyberte ze seznamu [3] produkt, jenž chcete aktivovat, zadejte jeho produktový klíč. Dále si vyberete jeden z nabízených způsobů aktivace: pomocí účtu v aktivačním centru (doporučujeme) nebo anonymně

   

   [3] Aktivační okno LUC ­- seznam produktů je nahoře 

  Anonymní aktivace se provede bez nutnosti mít založen účet v Centru stahování produktů a aktivací. Je ovšem třeba zadat platnou e-mailovou adresu. Aktivaci dokončíte stiskem tlačítka Aktivovat. Na zadaný e-mail bude doručena potvrzující zpráva obsahující váš aktivační klíč. Bezpečně si jej uložte nebo vytiskněte. Záznam o aktivaci produktu včetně obou klíčů se automaticky zapisuje také do vašeho účtu v Centru stahování produktů a aktivací, pokud jej máte založen. Je jistě užitečné mít kdykoliv po ruce přehled zakoupených produktů a celou historii aktivací.

  Poznámka: Pokud se vám při automatické aktivaci zobrazí hlášení "Nelze se spojit s aktualizačním serverem", deaktivujte na dobu aktivace antivirus, nebo proveďte aktivaci manuální.

   

  2. Manuální aktivace

  V tomto případě budete potřebovat tři klíče – produktový, registrační a aktivační.

  Vyberte ze seznamu produkt, jenž chcete aktivovat, zadejte jeho produktový klíč. Dále zaškrtněte volbu Chci získat nový aktivační klíč a vyberte si způsob jeho doručení. Volba „Poštou“ umožňuje získat aktivační klíč bez použití internetu i telefonu. Po stisku tlačítka Dále se zobrazí registrační klíč. Klíč si uložte nebo vytiskněte (pomocí ikon diskety a tiskárny). 

   

   [4] Aktivační okno LUC – manuální aktivace, výběr produktu 

  Pro dokončení aktivace je třeba získat třetí údaj – ­aktivační klíč. K tomuto účelu můžete použít internet, mobilní telefon nebo služby pošty. Jste­-li připojeni k internetu a máte účet v Centru stahování produktů a aktivací, přihlaste se. Na horní liště vyberte možnost Aktivace. Vložte Registrační klíč, kliknutím na tlačítko Přidat se vygeneruje aktivační klíč.

  Chcete­-li získat aktivační klíč pomocí SMS, zašlete v pracovní dny mezi 8:00-16:00 hod. registrační klíč formou SMS zprávy na telefonní číslo 541 233 160. V případě volby poštou musíte počkat na doručení zásilky, případně e-­mailu.

   

  [5] Aktivační okno LUC – manuální aktivace, volba poštou 

  Aktivaci dokončíte opět pomocí Lingea Update Center (LUC). V úvodním okně zvolte typ Manuální aktivace. V následujícím dialogu vyberte v seznamu příslušný produkt, vložte produktový klíč, zvolte možnost Mám funkční aktivační klíč. Získaný Aktivační klíč zkopírujte na příslušný řádek (označením myší a stisknutím klávesových zkratek Ctrl+C a Ctrl+V). Následně stiskněte tlačítko Aktivovat.

   

  NÁPOVĚDA

  Podrobnou nápovědu k aplikaci můžete zobrazit stisknutím klávesy F1 nebo klepnutím na tlačítko s ikonou otazníku. Nápověda k jednotlivým dialogům se zobrazí po stisknutí kláves Ctrl+F1 a kliknutí na oblast, o které chcete zjistit více informací.

  Technická podpora je poskytována pouze registrovaným uživatelům, při kontaktu proto prosím vždy uvádějte název svého účtu v Centru stahování produktů a aktivací

  Technická podpora je k dispozici v pracovní dny od 8.30 do 16.30 na telefonu +420 541 233 160 nebo na e-mailu podpora@lingea.cz.