INSTALACE A AKTIVACE PRODUKTŮ

Děkujeme vám, že jste se rozhodli používat elektronický slovník od společnosti Lingea s.r.o.

INSTALACE

Postup instalace závisí na používaném operačním systému a také na tom, zda využijete některý archiv stažený z Centra stahování produktů a aktivací Lingea, nebo máte instalační CD.

win_ikona.jpg (2 KB)

 Pro OS Windows.
 Samorozbalovací archiv exe. Spusťte stažený .exe soubor.
 Objeví se úvodní obrazovka instalace.

macOS_ikona.jpg (2 KB)

 Pro macOS
 Samorozbalovací archiv zip. Po stažení spusťte instalaci poklepáním.
 Archiv se sám rozbalí do dočasného adresáře a spustí .iso soubor.

linux_ikona.jpg (2 KB)

Pro Linux
Stejný postup jako pro macOS. Samorozbalovací archiv zip. Po stažení spusťte instalaci poklepáním.
Archiv se sám rozbalí do dočasného adresáře a spustí .iso soubor.

instalační CD: Po vložení do mechaniky vašeho počítače se instalační program v systému MS Windows spustí sám. Pokud se tak nestane, spusťte z CD program Setup.exe. V systému Linux zahájíte instalaci spuštěním skriptu setup z kořenového adresáře CD. V systému Apple macOS spustíte instalaci poklepáním na Setup.app.
Dále se řiďte jednoduchými a srozumitelnými pokyny průvodce instalací.

Centrum stahování produktů a aktivací
Pokud zde ještě nemáte zaregistrovaný účet, doporučujeme vám jeho zřízení. Založením účtu získáte bezplatnou technickou podporu a slevy při nákupu dalších elektronických i knižních titulů. Účet si založte na hlavní stránce kliknutím na tlačítko Nová registrace, po registraci na zadanou e-mailovou adresu přijde potvrzovací zpráva s přihlašovacími údaji. Registraci dokončíte kliknutím na aktivní odkaz ve zprávě. Po přihlášení si v sekci Ke stažení můžete stáhnout elektronické produkty Lingea a máte 30 dní na jejich vyzkoušení. Na účtu také budete mít přehled o všech svých aktivacích. Adresa je act.lingea.eu.

AKTIVACE

Do 30 dnů od instalace je třeba produkt aktivovat!

Pro vaše pohodlí nabízíme dva typy aktivace – automatickou a manuální. Doporučujeme používat automatickou aktivaci, která je jednodušší a rychlejší, předpokládá však připojení k internetu. Manuální aktivace vám umožní aktivovat produkt v případech, kdy připojeni k internetu nejste. Poslouží také v situacích, kdy již máte platný aktivační klíč, nebo potřebujete vygenerovat nový aktivační klíč.

Postup aktivace

Aktivaci provedete pomocí Lingea Update Center (LUC). V systému MS Windows se ikona LUC zobrazí po instalaci vpravo dole vedle hodin na systémové liště Windows, nabídka funkcí [1] se objeví po klepnutí pravým tlačítkem myši na tuto ikonu. LUC je možné také zapnout ručně pomocí zástupce v systémové nabídce Start. V systémech Linux pustíte LUC skriptem lucgui v adresáři, kam jste nainstalovali Lexicon. V systémech macOS klepnete pravým tlačítkem na Applications/Lingea Lexicon 5.app a vyberete Show Package Contents, složku Contents/Resources/syst/ a zde spustíte aplikaci Aktivace.app

 

[1] Nabídka funkcí LUC 

  1. V LUC zvolte Aktivace produktu.
  2. Připravte si produktový klíč. Ten naleznete na obalu CD, nebo vám byl zaslán elektronicky. Poznáte jej tak, že obsahuje pouze jednu pomlčku, velká písmena a číslice.
  3. Vyberte si typ aktivace - Automatickou, nebo Manuální.  

  

[2] Aktivační okno LUC – výběr typu aktivace

 

1. Automatická aktivace

Vyberte ze seznamu [3] produkt, jenž chcete aktivovat, zadejte jeho produktový klíč. Dále si vyberete jeden z nabízených způsobů aktivace: pomocí účtu v aktivačním centru (doporučujeme) nebo anonymně

 

 [3] Aktivační okno LUC ­- seznam produktů je nahoře 

Anonymní aktivace se provede bez nutnosti mít založen účet v Centru stahování produktů a aktivací. Je ovšem třeba zadat platnou e-mailovou adresu. Aktivaci dokončíte stiskem tlačítka Aktivovat. Na zadaný e-mail bude doručena potvrzující zpráva obsahující váš aktivační klíč. Bezpečně si jej uložte nebo vytiskněte. Záznam o aktivaci produktu včetně obou klíčů se automaticky zapisuje také do vašeho účtu v Centru stahování produktů a aktivací, pokud jej máte založen. Je jistě užitečné mít kdykoliv po ruce přehled zakoupených produktů a celou historii aktivací.

Poznámka: Pokud se vám při automatické aktivaci zobrazí hlášení "Nelze se spojit s aktualizačním serverem", deaktivujte na dobu aktivace antivirus, nebo proveďte aktivaci manuální.

 

2. Manuální aktivace

V tomto případě budete potřebovat tři klíče – produktový, registrační a aktivační.

Vyberte ze seznamu produkt, jenž chcete aktivovat, zadejte jeho produktový klíč. Dále zaškrtněte volbu Chci získat nový aktivační klíč a vyberte si způsob jeho doručení. Volba „Poštou“ umožňuje získat aktivační klíč bez použití internetu i telefonu. Po stisku tlačítka Dále se zobrazí registrační klíč. Klíč si uložte nebo vytiskněte (pomocí ikon diskety a tiskárny). 

 

 [4] Aktivační okno LUC – manuální aktivace, výběr produktu 

Pro dokončení aktivace je třeba získat třetí údaj – ­aktivační klíč. K tomuto účelu můžete použít internet, mobilní telefon nebo služby pošty. Jste­-li připojeni k internetu a máte účet v Centru stahování produktů a aktivací, přihlaste se. Na horní liště vyberte možnost Aktivace. Vložte Registrační klíč, kliknutím na tlačítko Přidat se vygeneruje aktivační klíč.

Chcete­-li získat aktivační klíč pomocí SMS, zašlete v pracovní dny mezi 8:00-16:00 hod. registrační klíč formou SMS zprávy na telefonní číslo 541 233 160. V případě volby poštou musíte počkat na doručení zásilky, případně e-­mailu.

 

[5] Aktivační okno LUC – manuální aktivace, volba poštou 

Aktivaci dokončíte opět pomocí Lingea Update Center (LUC). V úvodním okně zvolte typ Manuální aktivace. V následujícím dialogu vyberte v seznamu příslušný produkt, vložte produktový klíč, zvolte možnost Mám funkční aktivační klíč. Získaný Aktivační klíč zkopírujte na příslušný řádek (označením myší a stisknutím klávesových zkratek Ctrl+C a Ctrl+V). Následně stiskněte tlačítko Aktivovat.

 

NÁPOVĚDA

Podrobnou nápovědu k aplikaci můžete zobrazit stisknutím klávesy F1 nebo klepnutím na tlačítko s ikonou otazníku. Nápověda k jednotlivým dialogům se zobrazí po stisknutí kláves Ctrl+F1 a kliknutí na oblast, o které chcete zjistit více informací.

Technická podpora je poskytována pouze registrovaným uživatelům, při kontaktu proto prosím vždy uvádějte název svého účtu v Centru stahování produktů a aktivací

Technická podpora je k dispozici v pracovní dny od 8.30 do 16.30 na telefonu +420 541 233 160 nebo na e-mailu podpora@lingea.cz.