Nabídka volných pracovních míst

Brigáda - angličtina a italština

Lingvista - češtinář

Redaktor Brno a Bratislava

Spolupracovníci pro angličtinu

Spolupracovníci pro slovinštinu - externě

Spolupracovník pro islandštinu

Externí překladatelé

Native speakers

Společnost Lingea je přední vydavatel knižních a elektronických slovníků, jazykové literatury a průvodců, ale také i technologická firma, která se soustředí na jazykové, překladové a řečové technologie a jejich využití. Vyvíjí jak nástroje a aplikace, tak i data pro ně. S předními českými a evropskými univerzitami spolupracujeme na řešení několika českých i evropských projektů zaměřených na zpracování jazyka, řeči a strojový překlad. Kromě centrály v ČR má Lingea pobočky na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku. Naše jazykové nástroje, aplikace a data používají miliony lidí po celém světě.

Nabídka brigády pro studenty italštiny a angličtiny

Hledáme brigádníka (studenta italštiny či angličtiny), který má povědomí o italské či anglické fonetice a IPA abecedě a chtěl by se zapojit do práce na přepisech a anotacích několika tisíc italských/anglických vět. 

Tuto zajímavou práci na čátečný úvazek nabízíme od začátku září, je možné využívat flexibilní pracovní dobu. 
Místo výkonu práce bude Brno, Královo Pole. Nutné počáteční zaškolení.

Zájemci prosím zašlete svůj stručný životopis na ramus@lingea.cz.

Lingvista - češtinář

Chystáme se vylepšit a rozšířit náš výkladový slovník nechybujte.cz Proto hledáme šikovné a spolehlivé lingvisty s všeobecným rozhledem a znalostí alespoň jednoho cizího jazyka.

Pokud se nebojíš technologií, rád se učíš nové věci, dokážeš kreativně přemýšlet a kolektivně řešit problémy, rádi tě mezi sebou přivítáme. Skvělá znalost českého jazyka je samozřejmě podmínkou.

Nabízíme zázemí zavedené firmy, zajímavou a různorodou práci v dobrém kolektivu, flexibilní pracovní dobu a možnost občasné práce z domova.

Nabídky a životopisy zasílejte na evane@lingea.cz.

Redaktoři pro naše pobočky v Brně a Bratislavě

Naše nakladatelství, které se zaměřuje na zajímavé knížky o jazycích, cestování a osobním rozvoji, se rychle rozvíjí. Hledáme tedy posily do redaktorského týmu. Jednoho do týmu v Brně, jednoho na pobočku v Bratislavě.

Bavilo by tě být u vzniku knížky od výběru titulu, přes překlad až po odeslání do tiskárny? Jsi dobrý organizátor, umíš rozdělit práci a včas dotáhnout projekt? Nebojíš se zodpovědnosti a samostatné práce? Rád se učíš nové věci a pustíš se i do práce v grafických programech? Pak jsi náš člověk.

Nabízíme zázemí zavedené firmy, zajímavou a smysluplnou práci v dobrém kolektivu, flexibilní pracovní dobu a radost z vůně vytištěných knih.

Nabídky a životopisy zasílejte na jobs@lingea.cz.

Spolupracovníci pro angličtinu

Hledáme spolupracovníky lingvisty angličtináře, nejlépe překladatele s praxí. Požadujeme všeobecný přehled, aktivní a pasivní slovní zásobu, uživatelskou znalost práce na PC. Technické zaměření výhodou. Možná flexibilní pracovní doba dle situace a domluvy. Lze i na částečný úvazek. Nabídky a životopisy zasílejte na ramus@lingea.cz.

Externí překladatelé

Hledáme kontakty na nové externí spolupracovníky - překladatele a tlumočníky s praxí. U evropských jazyků uvítáme překladatele zdatné zejména v oborech strojírenství, techniky, informačních technologií, spotřební elektroniky a medicíny. Upřednostníme vlastníky živnostenského oprávnění. Pro kontakt s námi použijte prosím adresu info@preklady.cz nebo se zaregistrujte přímo na našich stránkách www.preklady.cz.

Native speakers

We are looking for native speakers of English (both British and American) who would be occasionally available to carry out corrections and proofreading of translated texts on a contractual basis. For more info e-mail us at: ramus@lingea.cz or go to www.preklady.cz

Spolupracovníci pro slovinštinu - externě

Hledáme externí spolupracovníky pro slovinštinu. Požadujeme znalost slovinštiny C1-C2, bohatou slovní zásobu, všeobecný přehled a uživatelskou znalost práce na PC. Vaše náplň práce by sestávala z překladů slovníkových hesel, občasných korektur a konzultací. Nabídky a životopisy zasílejte na milica@lingea.cz.

Spolupracovník pro islandštinu

Hledáme externí spolupracovníky se znalostí islandštiny. Požadujeme dobrý jazykový cit, všeobecný přehled, uživatelskou znalost práce na PC. Absolvovaný zahraniční pobyt výhodou, nikoli podmínkou. Pracovní doba dle domluvy. Nabídky a životopisy zasílejte na tomasb@lingea.cz.