Nabídka volných pracovních míst

Lingvista - češtinář

Redaktor Brno a Bratislava

Účetní Brno

Spolupracovníci pro angličtinu

Spolupracovníci pro slovinštinu - externě

Spolupracovník pro islandštinu

Externí překladatelé

Native speakers

Společnost Lingea je přední vydavatel knižních a elektronických slovníků, jazykové literatury a průvodců, ale také i technologická firma, která se soustředí na jazykové, překladové a řečové technologie a jejich využití. Vyvíjí jak nástroje a aplikace, tak i data pro ně. S předními českými a evropskými univerzitami spolupracujeme na řešení několika českých i evropských projektů zaměřených na zpracování jazyka, řeči a strojový překlad. Kromě centrály v ČR má Lingea pobočky na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku. Naše jazykové nástroje, aplikace a data používají miliony lidí po celém světě.

Lingvista - češtinář

Chystáme se vylepšit a rozšířit náš výkladový slovník nechybujte.cz Proto hledáme šikovné a spolehlivé lingvisty s všeobecným rozhledem a znalostí alespoň jednoho cizího jazyka.

Pokud se nebojíš technologií, rád se učíš nové věci, dokážeš kreativně přemýšlet a kolektivně řešit problémy, rádi tě mezi sebou přivítáme. Skvělá znalost českého jazyka je samozřejmě podmínkou.

Nabízíme zázemí zavedené firmy, zajímavou a různorodou práci v dobrém kolektivu, flexibilní pracovní dobu a možnost občasné práce z domova.

Nabídky a životopisy zasílejte na evane@lingea.cz.

Redaktoři pro naše pobočky v Brně a Bratislavě

Naše nakladatelství, které se zaměřuje na zajímavé knížky o jazycích, cestování a osobním rozvoji, se rychle rozvíjí. Hledáme tedy posily do redaktorského týmu. Jednoho do týmu v Brně, jednoho na pobočku v Bratislavě.

Bavilo by tě být u vzniku knížky od výběru titulu, přes překlad až po odeslání do tiskárny? Jsi dobrý organizátor, umíš rozdělit práci a včas dotáhnout projekt? Nebojíš se zodpovědnosti a samostatné práce? Rád se učíš nové věci a pustíš se i do práce v grafických programech? Pak jsi náš člověk.

Nabízíme zázemí zavedené firmy, zajímavou a smysluplnou práci v dobrém kolektivu, flexibilní pracovní dobu a radost z vůně vytištěných knih.

Nabídky a životopisy zasílejte na jobs@lingea.cz.

Účetní

Hledáme posilu účetního oddělení pro pobočku v Brně, Královo-Pole. Nabídky a životopisy zasílejte na klarab@lingea.cz.

Co vás čeká
• vedení podvojného účetnictví, faktury, pokladny, spolupráce na účetní závěrce
• práce s cestovními doklady
• pomocné práce při zpracování mzdové agendy (kontrola docházky, příprava smluv)
• účtování skladových pohybů (příjemky, výdejky)
• spolupráce na grantech
• reporty

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít
• SŠ vzdělání
• praxe na obdobné pozici alespoň 1 rok
• smysl pro detail a pečlivost
• velmi dobrou znalost práce s produkty MS Office
• týmovou spolupráci a spolehlivost

Výhodou bude, pokud budete umět
• znalost účetního programu Pohoda
• znalost anglického jazyka

Co vám můžeme nabídnout
• přátelský kolektiv
• příspěvek na stravování
• pravidelné týmové aktivity a akce pořádané zaměstnavatelem
• účast na vzdělávacích kurzech či školeních

Spolupracovníci pro angličtinu

Hledáme spolupracovníky lingvisty angličtináře, nejlépe překladatele s praxí. Požadujeme všeobecný přehled, aktivní a pasivní slovní zásobu, uživatelskou znalost práce na PC. Technické zaměření výhodou. Možná flexibilní pracovní doba dle situace a domluvy. Lze i na částečný úvazek. Nabídky a životopisy zasílejte na ramus@lingea.cz.

Externí překladatelé

Hledáme kontakty na nové externí spolupracovníky - překladatele a tlumočníky s praxí. U evropských jazyků uvítáme překladatele zdatné zejména v oborech strojírenství, techniky, informačních technologií, spotřební elektroniky a medicíny. Upřednostníme vlastníky živnostenského oprávnění. Pro kontakt s námi použijte prosím adresu info@preklady.cz nebo se zaregistrujte přímo na našich stránkách www.preklady.cz.

Native speakers

We are looking for native speakers of English (both British and American) who would be occasionally available to carry out corrections and proofreading of translated texts on a contractual basis. For more info e-mail us at: ramus@lingea.cz or go to www.preklady.cz

Spolupracovníci pro slovinštinu - externě

Hledáme externí spolupracovníky pro slovinštinu. Požadujeme znalost slovinštiny C1-C2, bohatou slovní zásobu, všeobecný přehled a uživatelskou znalost práce na PC. Vaše náplň práce by sestávala z překladů slovníkových hesel, občasných korektur a konzultací. Nabídky a životopisy zasílejte na milica@lingea.cz.

Spolupracovník pro islandštinu

Hledáme externí spolupracovníky se znalostí islandštiny. Požadujeme dobrý jazykový cit, všeobecný přehled, uživatelskou znalost práce na PC. Absolvovaný zahraniční pobyt výhodou, nikoli podmínkou. Pracovní doba dle domluvy. Nabídky a životopisy zasílejte na tomasb@lingea.cz.