První průvodce v novém roce

Nový rok sice teprve začal, ale rozhodně nezahálíme. Do tiskárny jsme právě poslali pětici nových kapesních průvodců oblíbené řady Berlitz.  Na knižních pultech se objeví koncem ledna, ovšem těšit se na ně můžete už teď :)

průvodce Bologna   průvodce Čína   průvodce Korfu   průvodce Mallorca   průvodce Polsko           

Zcela poprvé vás pozveme na výlet do Bologně. Přes svou nádhernou architekturu a renomé v oblasti gastronomie se Bologna nemůže pochlubit takovým množstvím turistů jako Florencie nebo Benátky.  Ale to je jen dobře; město působí mnohem přirozeněji, je opravdové, čistě ital­ské a nebudete se v něm cítit jako v muzeu. Bologna je jako stvořená pro pěší procházky. Téměř všechny památky jsou soustředěny přímo v historickém centru. Město navíc leží v rovině a většina chodníků je skrytá v podloubích. Památek, muzeí a uměleckých pokladů je tu tolik, že je můžete obcházet několik dní. Město žije i bohatým kulturním životem, naplněným koncerty, divadlem a výstavami umění.  Bolognská univerzita je nejstarší na světě.  Dodnes zdejší atmosféře náramně prospívá početná studentská komunita, hledající rozptýlení v bohémských barech.  Jak vidíte, Bologna nabízí pro každého něco a pobyt zde si jistě užijete.

Zbývající čtyři novinky tvoří nová vydání populárních destinací.

Čína voní exotikou. Jakmile sem přiletíte, ocitnete se v naprosto jiném světě – v kulturně, historicky a lingvisticky jiné dimenzi. Kromě nádherných památek rozesetých po celé zemi nabízí Čína i spoustu přírodních krás. Nadchne i příznivce vysokohorské turistiky, bojových umění, akupunktury nebo kaligrafie. A většina návštěvníků vám potvrdí, že čínské jídlo je zážitkem samo o sobě.

Korfu a Mallorca jsou naopak klasickým dovolenkovým rájem. Ačkoli tyto ostrovy patří různým státům, jedno mají společné: svým návštěvníkům nabízejí pohodový odpočinek, slunce, moře a pláže. Zelený ostrov Korfu má velmi příjemné klima, krásné hlavní město a plno možností k výletům, například do nedaleké Albánie. Mallorca díky teplejšímu klimatu láká návštěvníky téměř po celý rok. Snadná letecká doprava a kvalitní služby z ní dělají ideální místo pro klidnou dovolenou.

Zcela jiné je Polsko. Návštěvníci jsou fascinováni nesčetným množstvím památek a historií, která ve světovém měřítku nemá obdoby. Polská města a městečka jsou upravená, turisticky přívětivá a rozhodně se tu žije vesele, ačkoli mnohá z nich leží v téměř zapomenutých končinách. Také i polská příroda má co nabídnout. Letní koupání u Baltu nabírá na atraktivitě a turistika v Tatrách je vždycky dobrá volba.