Česko-anglický mluvník

Česko-anglický mluvník

Poslední kusy staršího vydání za super cenu 159 Kč. Mluvník vám pomůže osvojit si fráze, které angličtina běžně používá a často je nelze doslovně přeložit. Mnohé z nich nenajdete ani v učebnicích.

ISBN: 978-80-87062-28-9
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087062289
formát: 115 x 165 mm
stran: 464
hmotnost: 366 g
hmotnost: 366 g
edice: 1, 2008
Obsah
  • 1 500 klíčových slov tvořících základ slovní zásoby.
  • 15 000 užitečných vět a konverzačních obratů.
  • Přehled gramatiky.
Galerie
Podrobné informace

Mluvník je originální slovník anglických vět. Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, a osvojit si spoustu frází, které se v angličtině běžně používají a nelze je často doslovně přeložit. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami vytvářet, vám pomůže právě mluvník.

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a téměř 15 000 příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových a slangových. Navíc obsahuje kompletní přehled gramatiky spolu se spoustou ilustračních příkladů pro lepší pochopení a zapamatování. 

Věříme, že mluvník ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.