Darwin - Na palubě lodi Beagle

Darwin - Na palubě lodi Beagle

novinka

Christian Clot, Fabio Bono

Poznejte na stránkách tohoto výpravného komiksu mladého Darwina. Děj začíná v roce 1831, kdy Darwin dokončuje studia a připravuje se na dráhu venkovského pastora. Přestože je mu teprve 22 let, dostane se náhodou na palubu lodě Beagle a vydá se na cestu kolem světa. Plavba trvající víc než pět let změní jeho pohled na svět. Později se stane jedním z největších vědců všech dob. Jeho odhodlání je inspirující i dnes.

ISBN: 978-80-7508-815-4
EAN: 9788075088154
vazba: pevná
formát: 215 x 300 mm
stran: 56
hmotnost: 570 g
edice: 1
vydání: 20. 10. 2022
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

1831. Mladý Charles Darwin právě dokončil studia a připravuje se na dráhu venkovského pastora. Přestože je mu teprve 22 let, dostal se takřka náhodou na palubu lodě Beagle a vydal se na cestu kolem světa. Plavba trvající víc než pět let změní jeho pohled na svět…

Pro mladého muže to byla pohádková a zároveň „destruktivní“ plavba. Připravila ho o nevinnost, zálibu ve večírcích a hudbě, o tvárnost. Zasela do něj trýznivé pochybnosti, které nutně nahlodají jeho nejhlubší přesvědčení, a to až do té míry, že zpochybní tradiční poznání o životě a Bohu. Po návratu se Charles stane Darwinem, jedním z největších vědců všech dob, připravený bez dalšího rozptýlení pracovat na svém velkolepém díle. Vždy lidský a láskyplný, ale příliš vážný na to, aby si mohl dovolit jakkoli polevit ze své přísnosti. Ve všech ohledech obdivuhodný muž, který pro svou obětavou práci po celá desetiletí vzbuzuje respekt.

Poznejte na stránkách tohoto výpravného komiksu mladého Darwina i vy. Jeho odhodlání je inspirující i dnes.

Kdyby nebylo objevitelů, mapy světa by dnes vypadaly úplně jinak. Ale co o těchto mužích a ženách, kteří předešli svou dobu, vlastně víme? Popravdě řečeno si toho historie zapamatovala jen málo. S řadou EXPLORA se stanete členy výprav těchto fascinujících osobností, které byly odhodlané překonat všechny myslitelné překážky s jediným cíkem: splnit si své sny… a vlastně i ty naše!