Žhavá novinka: konverzace valyrijštiny

Valyrijskou konverzaci jsme na našem webu zveřejnili 1. 4. 2019 jako aprílový žert. Tuto knihu nemáme a podobný výtisk nechystáme. Děkujeme za pochopení a zájem o valyrijštinu.

Žhavá novinka: konverzace valyrijštiny se slovníkem a gramatikou

konverzace valyrijstinaPočet lidí, kteří plynule ovládají valyrijský jazyk, celosvětově nepřesahuje dvoumístnou mocninu. Také tento fakt se pro nás stal motivací k vytvoření příručky pro zvládnutí této lingvistické rarity. Publikace pro valyrijštinu si již můžete přečíst ve světových jazycích, jako je islandština nebo španělština. Jako první na českém trhu i v celé střední Evropě přicházíme s podobnou publikací i my.

Ačkoli ještě před pár lety se jednalo o jazyk málo známý, v současnosti zájem o valyrijštinu dramaticky roste. Důvodem jsou cenově dostupné letenky na Essos a také touha cestovatelů poznávat nová místa. Kouzelný Essos má v tomto směru opravdu co nabídnout, od divoké sopečné krajiny přes lesy až po pláže, letoviska a historická městečka. Na frekventovanějších místech se domluvíte anglicky, ale ve vnitrozemí je dobré mít po ruce spolehlivého pomocníka. Proto věříme, že vás naše nová konverzace opravdu potěší!

Klasická (vysoká) valyrijština se v běžné komunikaci se již téměř nepoužívá. Proto jsme se v této příručce zaměřili spíše na jazyk současný, který představují zejména dialekty astaporské a meereenské valyrijštiny.

Čeká na vás celkem 320 stran slovních obratů i celých vět přehledně rozdělených do tematických podskupin. Jistě využijete konverzační témata jako sport (se zaměřením na dračí lodě a šermířství), seznamování, svádění a sourozenecké vztahy. Výhodou je i malý oboustranný slovníček a stručný přehled gramatiky. 

Konverzace se objeví na pultech knihkupectví během dubna. Pokud se chcete s knihou potěšit co nejdříve, objednejte si ji už dnes v našem předprodeji za zaváděcí cenu 229 Kč! Pište na info@lingea.cz. Jako předmět zprávy napište slevový kód GoT08 a získejte tak navíc slevu 20 % a poštovné zdarma.

Vaše Lingea