Nové slovníky slangu

Právě vychází dvě novinky, nová rozšířená vydání slovníků anglického a německého slangu. Knihy se zaměřují na hovorový jazyk a slang, zejména mladé generace.

 slang          slang


V dnešní dynamické době se jazyky mísí napříč světem a kulturami.  V hovorové vrstvě jazyka se tyto změny projevují nejdříve. Většina překladových slovníků tento vývoj nestačí zachycovat. Poměrně často se proto stává, že v nich nenajdete překlady slov, na která běžně narazíte při komunikaci na ulici nebo na internetu, při sledování filmu nebo při poslechu moderní hudby. Jste pak často odkázáni pouze na kontext, z něhož ne vždy lze vyrozumět význam příslušného slova.

Součástí obou slovníků je bohatý seznam zkratek, které se běžně používají v SMS zprávách nebo na chatu. Slovník hovorové angličtiny obsahuje navíc stručný slovníček Cockney rhyming slang.

Knihy nezapomínají ani na dialekty. Každý kraj má svoje osobité způsoby vyjádření, proto ani hovorová podoba jazyka není jednotná. Ve slovníku proto najdete přehled termínů hovorového jazyka z různých oblastí světa. Angličtinu britskou, americkou, kanadskou, australskou a jihoafrickou, němčinu používanou v Německu, Rakousku i ve Švýcarsku.

Věříme, že vám naše aktuální slovníky slangu usnadní komunikaci jak v reálném, tak virtuálním světě a pomohou rozšířit obzory při studiu angličtiny nebo němčiny.