Velké průvodce na cesty za exotikou

průvodce Nový Zéland průvodce Peru průvodce Viietnam průvodce Řecko

Naše nová řada podrobných průvodců na cesty si rychle našla svoje příznivce. Zákazníci oceňují krásné fotografie, které lákají konkrétní země a místa navštívit. Kladně hodnotí také zajímavosti z oblasti historie, kultury, životního stylu, sportu nebo gastronomie. A samozřejmě přehledně zpracované turistické cíle, podrobné mapy a praktické rady na cesty.

Proto jsme pro vás připravili další čtveřici nových průvodců po čtyřech světadílech, v prodeji budou od 12.8. Vyzkoušet je můžete ještě letos, všechny totiž popisují destinace, kam můžete vyrazit i na podzim nebo v zimě.

Nový Zéland je rájem pro milovníky adrenalinu. Užijete si zde nejen bungee jumping, ale i surfování, potápění, slaňování, kitesurfing, vyjížďky na tryskových člunech, zorbing prudkým svahem nebo tandemový seskok. Specialitou na zdejších divokých vodách je sáňkování. Oproti tomuto se vycházky mohou zdát poněkud statické, ale opak je pravdou. Divoká krása přírody vám doslova vezme dech.

Incké památky, amazonská džungle a fascinující kmenové obyčeje činí z Peru přední turistickou destinaci. Kdo by nechtěl vidět ztracené město Machu Picchu nebo tajemné obrazce v Nazce! Obdivovat můžete další kultovní místa, města, památky a především barvy všude kolem sebe. Peru nabízí také skvělé příležitosti k outdoorovým aktivitám, jako je vysokohorská turistika, horolezectví, cyklistika nebo rafting.

Vietnam si prošel peklem na zemi, ale dnes nabízí svým návštěvníkům neuvěřitelné množství historických pamětihodností a barevných živých měst. Ve Vietnamu jsou přítomna snad všechna velká světová náboženství, pagody a chrámy jsou věrným odrazem této náboženské rozmanitosti. Chloubou Vietnamu jsou i přírodní krásy, písečné pláže i divoká pohoří topící se v džungli. Neméně lákavé jsou místní kulinářské speciality.

Řecko patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Ačkoli je neřadíme mezi země exotické, o velké zážitky zde není nouze. Cestovat po Řecku je jako listovat stránkami učebnice dějepisu. Nahlédněte s námi do kolébky civilizace a demokracie, navštivte vyhlášená památná či mystická místa a dost možná se dozvíte také něco o sobě. Řecko skrývá v rukávu mnoho trumfů a půvab v každém ročním období.