Novinky pro malé objevitele přírody

Stále rozšiřujeme nabídku titulů pro děti. Právě vyšly dvě nové obrázkové knížky o přírodě. Představují zábavné čtení nejen pro malé přírodovědce, ale i pro jejich rodiče nebo prarodiče, kteří chtějí krásy přírody dětem přiblížit.

Knihy jsou plné informací, zábavných úkolů i nápadů. Jsou psány jednoduše, přesto přináší i méně známá fakta a zajímavosti. Poznejte s dětmi poutavý svět v okolí našich měst a vesnic! Budou pak přírodě kolem nás o něco více rozumět a snad ji jako dospělí budou i lépe chránit.

Počasí

Kniha dětem předkládá zajímavosti o počasí. Objasní, jak se tvoří mraky, proč svítí slunce a padá sníh, vysvětlí vznik duhy, blesků i tornáda. Knihu doplňují barevné ilustrace, fotografie, poznámky k zamyšlení i konkrétní úkoly, například jak vyrobit dešťoměr, barometr nebo svou vlastní duhu.

Lesy

Tato knížka dětem poradí, na co se při procházce v lese zaměřit. Objeví s ní úžasné živočichy, kteří v lese žijí, a dozví se mnoho zajímavostí o různých typech lesa. Obsahuje i návody, které si děti mohou vyzkoušet, například jak recyklovat papír. I tato kniha je krásně ilustrovaná a čtivá.

Počasí - kniha pro děti       Lesy - kniha pro děti