Arabština a hebrejština online

Zájem o cizí jazyky je rok od roku větší. Spousta z vás již zná náš online slovníkový portál slovníky.lingea.cz. Věděli jste ale, že zde můžete jedno slovo přeložit do 34 různých jazyků? To především díky našim šikovným lingvistům. Ti pro vás každý den hledají další a další zajímavá slova a stávající hesla doplňují o nové příklady. Přesvědčte se sami, slovníky si můžete vyzkoušet na slovníky.lingea.cz.

Hlavní novinky jsme pro vás shrnuli do jednotlivých bodů:

  1. Nadšenci do semitských jazyků jistě ocení nové slovníky pro arabštinu a hebrejštinu. Základní verze v rozsahu cca 20 000 hesel jsou zdarma, slovníky 2-3x většího rozsahu jsou přístupné formou předplatného, a to buď na 2 měsíce za 149 Kč anebo na rok za 590 Kč.

    online-akt_arab.jpg (128 KB)  online-akt_hebr.jpg (111 KB)

  2. Doplněné a aktualizované jsou i velké slovníky pro norštinu, švédštinu, finštinu a estonštinu. Nově přináší rozsah více než 72 000 hesel, přes 20 000 příkladů a cca 150 000 překladů. Všimněte si také precizního přepisu výslovnosti všech norských hesel včetně označení přízvuku. Severským jazykům se věnujeme dlouhodobě, knižně jsme už vydali konverzace, gramatiky, šikovné slovníky i mluvníky. Přehled všech titulů najdete na www.lingea.cz.

  3. Pro milovníky dálného východu jsme rozšířili slovníky čínštiny a japonštiny. V placené verzi najdete navíc podrobnou gramatiku (knižní verze jsou v prodeji za 359 Kč) a úplnou konverzaci v rozsahu více než 4200 konverzačních obratů a praktických slovíček. Čínská hesla lze zadávat v podobě znaků, v přepisu pinyin s tóny i bez tónů, případně lze tóny zapisovat i jednoduše pomocí číslic.

    online-akt_cin.jpg (126 KB)  online-akt_japo.jpg (133 KB)

  4. Fanoušky nizozemštiny jistě potěší, že i tento evropský jazyk jsme u nás obohatili. Najdete v něm více než 72 000 hesel, 16 000 příkladů a frází a cca 155 000 překladů. Jedná se první nizozemsko-český a česko-nizozemský slovník takového rozsahu on-line. Předplatné stojí 149 Kč na 2 měsíce anebo 490 Kč na celý rok, více viz slovniky.lingea.cz/review.

  5. Za zmínky stojí i aktualizované slovníky polštiny, portugalštiny, chorvatštiny a srbštiny, připravujeme i velký slovník slovinštiny. Jihoslovanským jazyků se věnujeme intenzivně již mnoho let z toho důvodu, že jazykové příručky vydáváme i v Srbsku a ve Slovinsku. Naše nabídka knih pro tamní trhy se letos rozrostla na téměř 100 titulů a zahrnuje všechny obvyklé řady, tedy slovníky, konverzace i gramatiky. Můžete se proto spolehnout na to, že i slovníky chorvatsko-český, srbsko-český nebo slovinsko-český jsou velmi kvalitní, v případě chorvatštiny a srbštiny oceníte i morfologické hledání. 

Portál slovníky.lingea.cz nabízí naprosto mimořádný rozsah 34 evropských i asijských jazyků. Jedná se o velmi populární a hojně navštěvovaný portál, který z hlediska kvality, rozsahu, šíře nabídky a doplňkových materiálů (konverzace, gramatiky, mluvníky, užití slov) nemá konkurenci. Portál pravidelně 2x ročně aktualizujeme a rozšiřujeme.

Přejeme všem našim zákazníkům a fanouškům krásné letní prázdniny a ať vám jazykový portál dobře slouží na cestách i při studiu.

Vaše LINGEA