Slavnostní vyhlášení cen TAČR

Vyhlašování cen Technologické agentury České republiky (TAČR) bylo pro nás svátkem: společně s hlavním řešitelem FIT VUT a se spolupracujícími firmami jsme ve čtvrtek 20. října převzali Cenu TAČR 2016 v kategorii Užitečnost řešení za projekt "Technologie zpracování Řeči Pro efektivní komunikaci člověk-počíTač - TŘPIT". Ocenění bylo uděleno nejlepším projektům aplikovaného výzkumu a předáno zástupcům projektových týmů v nové budově Národního muzea za účasti ústavních činitelů, výzkumné i akademické obce a dalších významných osobností. 

Cenu předával Ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek a na pódiu velkého sálu Národního muzea v Praze (bývalé Federální shromáždění a pak Svobodná Evropa) ji převzal Honza Černocký (FIT VUT), Michal Hrabí (Phonexia), Michaela Ševečková (Lingea) a Pavel Cenek (OptimSys). Vlastní cena je nádherná skleněná kostka ze sklárny Moser. Ceny TA ČR jsou udíleny ve čtyřech kategoriích: Řešení pro kvalitu života, Ekonomický přínos, Užitečnost řešení a Originalita řešení. V loňském roce byla přidána pátá kategorie, kterou je Cena budoucnosti. Tu získá po hlasování hostů galavečera v sále jeden ze čtyř vítězných projektů. 

Ke všem oceněným projektům nechala TAČR natočit krátká videa. Na video medailonek našeho projektu se můžete podívat zde.