Učte se slovíčka se slovniky.lingea.cz

Potřebujete si procvičit či zopakovat slovní zásobu? Máte v plánu se naučit slovíčka z určitého tématu, např. ptáci, ovoce, oděvy, bydlení, rodina, koníčky, hudební nástroje, sporty, dílenské nářadí či dopravní prostředky? Chcete si jednoduše ověřit, kolik jste toho od školy zapomněli?  Právě pro vás je určena nová možnost na slovniky.lingea.cz

A začněte nejlépe hned. Na horní liště si místo stránky Slovník zvolte poslední možnost z nabídky, tedy Učení. V případě anglického jazyka se vám zobrazí nabídka témat https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky-uceni. Vyberte si libovolné témata a hurá na to: ke každému slovíčku z tématu aplikace nabízí 4 možnosti, z nichž jen jedna je ta správná. Na konci testu vás čeká hodnocení, chybné odpovědi jsou označeny červeným křížkem, hned se můžete podívat, která odpověď byla ta správná. 


slovniky-lingea-zkouseni.jpg (65 KB)

 


Pokud zjistíte, že dané téma bylo napoprvé nad vaše síly, neváhejte a vydejte se do části Učení pomocí tlačítka tlačítko učení v pravém horním rohu okna. V tomto režimu vám aplikace předkládá jednotlivá slovníková hesla ve zvoleném intervalu, např. po 5 vteřinách. Pokud nějaké heslo nestihnete, nevadí, pomocí šipek se můžete vrátit k předchozímu a pak pokračovat. Zobrazování hesel lze i pozastavit stejně jako na běžném přehrávači. Takto si můžete procvičit kterékoliv téma ze seznamu.  

slovniky-lingea-uceni.jpg (52 KB)

 

Všimněte si ještě tlačítka  tlačítko učení v levé horní části okna. Tímto můžete přepínat mezi procvičováním aktivní a pasivní slovní zásoby. Neboli můžete se nechat zkoušet jak z překladu anglických slovíček do češtiny, tak českých slovíček do angličtiny. 

Učení a zkoušení slovíček vás asi hned tak neomrzí. Aplikace totiž nabídku neustále obměňuje, proto jsou hesla předkládána vždy v jiném pořadí a s jinou nabídkou správných a chybných odpovědí. A pokud má dané heslo více správných překladů, může se objevit kterýkoliv z nich. Musíte být proto ve střehu i u relativně jednoduchých témat a včas si uvědomit, že dané slovo má i některé další významy než jen ten základní či nejznámější. A pokud náhodou uděláte chybu, nic si z toho nedělejte. Cílem programu není vás oznámkovat či dokonce deptat, ale zábavnou formou rozšířit a upevnit slovní zásobu. Enjoy! 

Na závěr zbývá dodat pár čísel. Portál slovniky.lingea.cz nyní nabízí více než 3000 témat pro 30 jazyků v obou směrech a to zcela zdarma. V každém tématu najdete 20-50 slovíček, v rámci učení se cizímu jazyku si tak postupně můžete osvojit slovní zásobu více než 3000 slovníček zaměřených na různá konverzační témata.