Česko-řecká konverzace EE

Česko-řecká konverzace EE

Aktuální cestovní konverzace řečtiny. Tato knížečka vám pomůže pohotově se dorozumět v běžných i nouzových situacích. U frází je uveden fonetický přepis výslovnosti vhodný i pro začátečníky. Oceníte ji při seznamování, v hotelu, na nákupech, v baru i v restauraci, popisuje například typická řecká jídla a nápoje. Kniha obsahuje také oboustranný řecký slovníček a doporučení na cesty. Prostě spolehlivý pomocník za skvělou cenu!

ISBN: 978-80-7508-598-6
EAN: 9788075085986
vazba: lepená, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 192
hmotnost: 100 g
edice: 1
vydání: 20. 3. 2020
Obsah
  • 1 200 vět a frází, 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel ve slovníku
  • Výslovnost
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Řečtina má nejdéle dokumentovanou historii ze všech indoevropských jazyků, celá 34 století. V dnešní době se používá její moderní forma, novořečtina, která se tradičně zapisuje alfabetou. Hovoří jí zhruba 15 milionů lidí, oficiálním jazykem je v Řecku a na Kypru.

Překonejte nedůvěru k netypickému písmu a naučte se základní slovíčka a fráze. V této řecké konverzaci u každé věty uvádíme výslovnost, nemusíte se tedy obávat, že se v záplavě řeckých znaků ztratíte. Příručka vám umožní pohotově se dorozumět. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat památky nebo relaxovat u moře.

Konverzace je členěná tematiky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný řecký slovníček.

Pokud hledáte podrobnější konverzační příručku, vyzkoušejte větší čtyřbarevnou řeckou konverzaci.