Španělsko-český česko-španělský kapesní slovník, 6. vydání
Připravujeme

Španělsko-český česko-španělský kapesní slovník, 6. vydání

delivery car

Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč

delivery package

Doručujeme
po celém Česku i zahraničí

delivery arrow

Zboží můžete vrátit
do 14 dní bez udání důvodu

Slovník menšího rozsahu a formátu určený pro začátečníky. Obsahuje i přehled gramatiky a základní konverzaci.

Přehledný a poměrně objemný kapesní španělský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné španělštiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat ve španělštině.

34 000 hesel, 44 000 významů, 3 500 frází

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, spisovné i nespisovné. Vycházeli jsme při tom z nejnovějších španělských výkladových slovníků (Diccionario de la Real Academia Española, Diccionario de Salamanca, Clave, Gran Diccionario de Uso del Español Actual aj.). Místo mnohých zastaralých výrazů náš slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů rozšířených v poslední době, např. slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií. Aby se vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, obsahují hesla kromě samotných překladů i další doplňující informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Ustálené obraty, příklady a vazby zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení nejlépe užít ve větě. 

Konverzace, fráze a přehled gramatiky

V přílohách najdete přehled gramatiky a konverzaci zaměřenou na obvyklé situace, např. na cestování (autem, busem, letadlem), hledání ubytování, vyplňování dotazníků, nákupy nebo třeba časté veřejné nápisy. V tomto španělském kapesním slovníku s konverzací a gramatikou tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve španělštině.

Orientační mapky a důležité kontakty

V kapesním slovníku nelaznete orientační mapky se základními údaji i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí i krizová telefonní čísla.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-7508-995-3
Vazbaměkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN9788075089953
Formát85 x 118 mm
Stránky832
Vydání6
Vydánočerven 2024
  • 99 % zboží skladem
  • 500+ titulů
  • 54 jazyků
  • 27 let zkušeností