Vaše dotazy zodpovíme mezi 8.00 a 16.00 hodinou +420 541 233 160
Athény - 3. vydání
Připravujeme

Athény - 3. vydání

delivery car

Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč

delivery package

Doručujeme
po celém Česku i zahraničí

delivery arrow

Zboží můžete vrátit
do 14 dní bez udání důvodu

Průvodce do Athén nabízí přehled hlavních zajímavostí, výletů do okolí a praktické rady na cesty.

Athény se staly kolébkou západní civilizace, což tomuto místu dodává jedinečnou atmosféru. Dnes je tato oblast stále plná řeckých a římských památek promíchaných s novější zástavbou tvořenou fascinující směsí neoklasicistních budov a řadových domků z doby osmanské nadvlády. Průvodce Vám nabídne přehled hlavních athénských zajímavostí, několik výletů do okolí a praktické rady na cesty. 

Dokonalý kapesní společník na Vašich cestách

Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé části města geograficky: nejprve začneme ve čtvrtích náležejících ke starověkému centru a pak budeme pokračovat spirálovitě po směru hodinových ručiček do dalších významných částí města. Cílem procházek bude Akropole, okolí Akropole, Monastiraki a Psyrri, Omonia, náměstí Syntagma a další. Také tipů na výlety je tu řada, například klášter Kaisariani, mys Sounio, Korint, Mykény, Delfy nebo starověký Epidaurus.

Kam se vydat. Historie a kultura. Aktivity a zábava

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a představení vyhlášené řecké kuchyně. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Hodit se budou i mapky, které najdete na klopách obálky: západní a východní Athény, okolí Athén a Akropole. Athény ožívají po setmění. Abyste si však tu spoustu aktivit dokázali užít stejně jako místní, budete muset pozměnit svůj běžný denní režim. Po divadelním představení se chodí na večeři, a to často až po jedenácté. Vystoupení v hudebních klubech začínají okolo půlnoci. V tavernách správná atmosféra tu vládne až po deváté večer. V průvodci najdete tipy na nejlepší zážitky. Nechybí pozvánky na letní festivaly a pravidelné divadelní a kulturní akce. Návštěvu Athén s dětmi je třeba promyslet předem, jelikož ne všechny budou chtít strávit celý den mezi vykopávkami a letní dny zde bývají až nesnesitelně horké. Pro nejmenší jsou uzpůsobeny především zahrady s jezírky, parky, dětská muzea a jistě si užijí na některém z výletů, zvláště když si uděláte pauzu na koupání.

Návrh ideálního výletu po Athénách a TOP 10 atraktivních míst

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální výlet po Athénách. Během 4 dní poznáte to nejlepší z města, další 4 dny jsou věnovány výletům do okolí, zejména na Peloponés.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-7508-499-6
Vazbaměkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN9788075084996
Formát105 x 144 mm
Stránky144
Vydání3
Vydánosrpen 2024

Naposledy jste si prohlédli

  • 99 % zboží skladem
  • 500+ titulů
  • 54 jazyků
  • 27 let zkušeností