Athény - 2. vydání

Athény - 2. vydání

novinka

Nový průvodce do Athén nabízí přehled hlavních zajímavostí, několik výletů do okolí a praktické rady na cesty. Nechybí doporučení z oblasti ubytování a představení vyhlášené řecké kuchyně. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Hodit se budou i čtyři mapky, které najdete na klopách obálky. 

ISBN: 978-80-7508-605-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075086051
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 191 g
edice: 2
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální výlet po Athénách a okolí
  • Tipy pro milovníky historie, kultury, nákupů, zábavy, sportovce, labužníky, rodiny s dětmi...
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Mapky na klopách obálky: západní a východní Athény, okolí Athén a Akropole.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Athény se staly kolébkou západní civilizace, což tomuto místu dodává jedinečnou atmosféru. Dnes je tato oblast stále plná řeckých a římských památek promíchaných s novější zástavbou tvořenou fascinující směsí neoklasicistních budov a řadových domků z doby osmanské nadvlády. Průvodce vám nabídne přehled hlavních athénských zajímavostí, několik výletů do okolí a praktické rady na cesty

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální osmidenní pobyt v Athénách. Během 4 dní poznáte to nejlepší z města, další 4 dny jsou věnovány výletům do okolí, zejména na Peloponés.

Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé části města geograficky: nejprve začneme ve čtvrtích náležejících ke starověkému centru a pak budeme pokračovat spirálovitě po směru hodinových ručiček do dalších významných částí města. Cílem procházek bude Akropole, okolí Akropole, Monastiraki a Psyrri, Omonia, náměstí Syntagma a další. Také tipů na výlety je tu řada, například klášter Kaisariani, mys Sounio, Korint, Mykény, Delfy nebo starověký Epidaurus.

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a představení vyhlášené řecké kuchyně. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Hodit se budou i mapky, které najdete na klopách obálky: západní a východní Athény, okolí Athén a Akropole.

Athény ožívají po setmění. Abyste si však tu spoustu aktivit dokázali užít stejně jako místní, budete muset pozměnit svůj běžný denní režim. Po divadelním představení se chodí na večeři, a to často až po jedenácté. Vystoupení v hudebních klubech začínají okolo půlnoci. V tavernách správná atmosféra tu vládne až po deváté večer. V průvodci najdete tipy na nejlepší zážitky. Nechybí pozvánky na letní festivaly a pravidelné divadelní a kulturní akce.

Návštěvu Athén s dětmi je třeba promyslet předem, jelikož ne všechny budou chtít strávit celý den mezi vykopávkami a letní dny zde bývají až nesnesitelně horké. Pro nejmenší jsou uzpůsobeny především zahrady s jezírky, parky, dětská muzea a jistě si užijí na některém z výletů, zvláště když si uděláte pauzu na koupání.

Pokud se chcete vyznat v řeckých nápisech nebo být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši řeckou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.