Umění života po japonsku

Umění života po japonsku

doporučujeme

Na stránkách této knihy najdete tajemství každodenní spokojenosti a klíč k bohatému, radostnému a uvědomělému způsobu života. Je mnoho způsobů, jak se můžete při hledání klidu a štěstí inspirovat japonskou kulturou, a tato knížka vám napoví, jak na to.

ISBN: 978-80-7508-697-6
vazba: pevná, šitá vazba, matné lamino
EAN: 9788075086976
formát: 170 x 190 mm
stran: 176
hmotnost: 420 g
edice: 1
vydání: 21. 6. 2021
Obsah
  • Naučte se japonskému klidu, spokojenosti a štěstí.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Japonská kultura se vyznačuje zvláštním přístupem k životu. Od každodenních zvyklostí až po starobylé tradice – japonský způsob života nachází v každém okamžiku příležitost k ocenění krásy přítomné chvíle. V dnešním neustále se zrychlujícím světě se můžeme z tohoto přístupu mnohému naučit. Japonská kultura má své kořeny v buddhismu a klade důraz na pozitivní sílu vděčnosti, vliv přírody na naše osobní blaho a v neposlední řadě také na význam klidného a uvážlivého přístupu ke každodennímu životu.

Tyto a mnohé další myšlenky najdete v této knížce. Vstupte do meditativního světa umění ikebany či origami a pěstování bonsají. Uvařte si některý z výborných japonských pokrmů. Poznejte ozdravné účinky termální lázně, nechte se inspirovat filozofií japonského čajového obřadu nebo si vychutnejte pocit relaxace při lesní terapii. Pohlédněte na svět kolem sebe z jiného úhlu v souladu s principem wabi-sabi nebo objevte krásu v nedokonalosti díky kincugi.

Je mnoho způsobů, jak se můžete při hledání klidu a štěstí inspirovat japonskou kulturou, a  knížka vám napoví, jak na to.  Přijměte pozvání k pomyslné cestě po zemi vycházejícího slunce a vykročte k radostnějšímu putování vlastním životem. Objevte tipy, jak nacházet spokojenost a nezahltit se nepodstatnými věcmi. A co je možná ze všeho nejdůležitější: využijte co nejlépe času, který je vám dán. Klidný a šťastný život je něco, co si zasloužíme všichni – a  lze ho skutečně dosáhnout. Klíč k tomuto štěstí je v našich rukou – jen si musíme uvědomit, že ho máme hledat.

Obsah knihy

Úvod ... 7
Ikigai Hledání smysluplného způsobu života ... 9
Wabi-sabi Umění spatřovat krásu v nedokonalosti a přijmout pomíjivost života ... 19
Kincugi Opravování keramiky zlatem ... 33
Šinrin-joku Lesní terapie ... 43
Omotenaši Opravdová pohostinnost ... 57
Ie Japonský domov ... 67
Mottainai Docenění předmětů každodenní potřeby ... 79
Tabemono Japonské jídlo a stravování ... 87
Čanojú Čajový obřad ... 105
Onsen Termální lázně a přírodní koupele ... 115
Kakeibo Umění hospodařit s penězi ... 125
Ikebana Umění aranžování květin ... 133 
Bonsaje Pěstování miniaturních stromků ... 147 
Origami Umění tvorby z papíru ... 159
Závěr ... 171
Rejstřík ... 173