Atlas dějin USA

Atlas dějin USA

novinka

Lauric Henneton

Historický atlas vás s pomocí více než 100 map a infografik provede dějinami Spojených států amerických. Doprovodný text objasňuje, na jakých základech je postavena síla USA, vystihuje identitu amerických obyvatel a charakterizuje jejich způsob života. Jak se USA podařilo stát se světovou supervelmocí?

ISBN: 978-80-7508-746-1
EAN: 9788075087461
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 170 x 240 mm
stran: 96
hmotnost: 356 g
edice: 1
vydání: 12. 6. 2022
Obsah
 • Od prvních osadníků po Donalda Trumpa
 • Více než 100 map a infografik dokreslují historii i současnost USA
 • Přílohy: Hlavní data a literatura
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Historický atlas vás s pomocí více než 100 map a infografik provede dějinami Spojených států amerických. Doprovodný text objasňuje, na jakých základech je postavena síla USA, vystihuje identitu amerických obyvatel a charakterizuje jejich způsob života. Američané se úspěšně vydali za svým americkým snem. Podaří se jim to ještě někdy zopakovat? A jak se vlastně USA podařilo stát se světovou supervelmocí?

Kniha se věnuje se tématům:

 • Indiáni a osadníci: formování nového národa.
 • Urbanizace, industrializace, imigrace: zrození světové velmoci
 • Světové války, krize, expanze: v roli světového četníka
 • Krize institucí a rozpolcená společnost, kam míří USA?


Atlas je podobně tematicky rozdělen do 4 kapitol:

 1. Od kolonií po republiku: svět indiánů, příchod Evropanů, kolonie, otrokářství a obchod s otroky, soupeření koloniálních velmocí, revoluce, jakou ústavu pro nový národ?
 2. Mladá Amerika: konsolidace státu, rozvoj komunikační sítě, královna bavlna, imigrace z Evropy, občanská válka, dobývání západu, krize růstu: urbanizace a industrializace
 3. Americké století: první světová válka, ekonomický rozmach ve 20. letech 20. století, velká migrace Afroameričanů, velká hospodářská krize, druhá světová válka, 50. léta 20. století: zázračná prosperita?, úpadek a obnova: velký přesun
 4. Postamerické století: nová politická éra?, proměny geografie země, co zbylo z amerického snu, nevyhnutelná kalifornizace? 

Atlas se snaží podat všechny odpovědi přehledně, jasně a objektivně, z více úhlů pohledu, fakta doplňují barevné mapy a poutavá infografika. Věříme, že kniha všechny čtenáře opravdu zaujme. Ocení ji zejména zájemci o historii a politiku. Pro školy bude moderním studijním materiálem.