Atlas dějin Ruska

Atlas dějin Ruska

novinka

François-Xavier Nérard, Marie-Pierre Rey

Atlas na více než 90 mapách a infografikách zachycuje územní vývoj Ruska od středověku do dnešních dnů. Podává přehledný a ucelený pohled na dějiny ruského impéria. Ukazuje, jaké bylo postavení jednotlivých regionů v rámci impéria a sleduje jeho politický a hospodářský vývoj. 

ISBN: 978-80-7508-745-4
EAN: 9788075087454
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 170 x 240 mm
stran: 96
hmotnost: 354 g
edice: 1
vydání: 12. 6. 2022
Obsah
  • Od Ivana III. po Vladimira Putina
  • Více než 90 map a infografik zachycuje územní vývoj Ruska od středověku do dnešních dnů
  • Přílohy: Slovníček pojmů, chronologie a literatura
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový dějepisný atlas podává přehledný a ucelený pohled na dějiny ruského impéria, vše doplňuje detailně propracovanými mapami, plánky nebo infografikou. Rusko se za několik staletí rozrostlo do velikosti jednoho celého kontinentu. Kniha ukazuje, jaké bylo postavení jednotlivých regionů v rámci impéria a sleduje jeho politický a hospodářský vývoj. 

Více než 90 dosud neviděných map a infografik popisuje historii Ruska s důrazem na různé regiony obrovského území. Carské Rusko bylo oslabeno pozdní modernizací, válkou a revolucí 1917. Sovětské Rusko bylo utvářeno za nesmírného politického a sociálního násilí. V postsovětském období se Rusko po období stažení pokouší znovu spojit se svou minulou velikostí.

Dozvíte se například:

  • Kdy začala expanze carského Ruska a jak probíhala?
  • Kudy se ubíraly dějiny Ruska po říjnové revoluci v roce 1917?
  • Jak se proměňovalo postavení Ruska na mezinárodní scéně?
  • Jak se Rusko vyrovnává s rozpadem Sovětského svazu a menším vlivem ve světě?

Tento atlas představuje hodnotný studijní materiál, který  nabízí detailní  popis období a událostí. Věříme, že jej ocení všichni zájemci o historii a politiku a že bude cennou pomůckou také pedagogy a jejich žáky.