Atlas Ruska

Atlas Ruska

novinka

Pascal Marchand, Cyrille Suss

Atlas podrobně popisuje dnešní Rusko, aktiva země, výzvy, kterým je třeba čelit i geostrategické vztahy. Díky více než 100 mapám a infografikám získáte podrobný přehled o ruské společnosti, ekonomice i armádě. Zvláštní důraz je kladen na pochopení specifické ruské identity a na ruské aktivity v zahraničí.

ISBN: 978-80-7508-747-8
EAN: 9788075087478
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 170 x 240 mm
stran: 96
hmotnost: 354 g
edice: 1
vydání: 12. 6. 2022
Obsah
  • Kolos na hliněných nohou
  • Více než 100 map a infografik k pochopení aktuálních problémů a nových výzev v Rusku
  • Příloha: literatura
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

„Rusko je hádanka v nitru záhady zahalená rouškou tajemství. Ale možná k ní existuje klíč. Tím klíčem je ruský národní zájem.“ Tak charakterizoval Rusko Winston Churchill.

Tento atlas podrobně a komplexně popisuje dnešní Rusko. Díky více než 100 mapám a infografikám získáte podrobný přehled o ruské společnosti, ekonomice i armádě, o zásadních silných i slabých stránkách země. Zvláštní důraz je kladen na pochopení specifické ruské identity a na ruské aktivity v zahraničí.

V knize najdete například odpovědi na otázky:

  • Jaké jsou tradičně slabé stránky ruského obra?
  • Jak se žije v současném Rusku a o co se opírá dnešní ruský režim?
  • Jakým způsobem Rusko prosazuje své zájmy ve světě?
  • Jaké jsou jeho vztahy se sousedy, NATO, Evropskou unií a Spojenými státy americkými?

Atlas je členěn do 2 částí:

  1. Síla Ruska: ruská historická paměť, nerostné bohatství, letecká, kosmická a jaderná  velmoc
  2. Geopolitické zájmy Ruska: vojenská síla, konfliktní oblasti, strategická partnerství, vztaky se sousedy a dalšími zeměmi, názory na uskupení (EU, NATO).

Pro Rusko spadá ovládnutí jeho blízkého zahraničí do „sféry jeho privilegovaných zájmů“. Diplomatická sbližování s loajálními spojenci (například Kazachstán), udržování vztahů se státy otevřenými Západu (jako je „proamerický, ale ne protiruský“ Ázerbájdžán) a také hledání reverzních aliancí na úkor Spojených států  jsou zásadní.

Atlas se snaží podat všechny odpovědi přehledně, jasně a objektivně, popisuje strategie Ruska ve vysoké hře velmocí. Fakta doplňují podrobné barevné mapy a poutavá infografika. Věříme, že kniha všechny zájemce o tuto problematiku opravdu zaujme.