Česko-čínská konverzace, 2. vydání

Česko-čínská konverzace, 2. vydání

Nejnovější vydání čínské konverzace na cesty. Kniha je členěná tematicky, najdete v ní slovní zásobu a fráze pro desítky situací, vše s přepisem výslovnosti, takže se nemusíte obávat tajuplného čínského písma. Součástí knihy je česko-čínský a čínsko-český slovníček, přehled gramatiky, praktické informace o Číně a různé zajímavosti, například popis místních specialit.

ISBN: 978-80-7508-692-1
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075086921
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 180 g
edice: 2
vydání: 20. 4. 2021
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku v knize
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 15 stran gramatiky, 17 stran praktických informací o zemi
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Jestliže se chystáte na exotický výlet na Velkou čínskou zeď, do Pekingu nebo Zakázaného města, přibalte si s sebou na cestu naši konverzaci. Ačkoli čínské znaky vypadají na první pohled tajemně, neproniknutelně, až přímo nenaučitelně, díky přehlednému přepisu výslovnosti v této knížce se vám jistě podaří domluvit a zorientovat v běžných situacích.

Konverzace je členěná tematicky, u všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Kniha obsahuje také popis místních kulinářských specialit. Přílohou je i stručná gramatika, oboustranný čínský slovník, praktické informace o Číně a různé zajímavosti.