Česko-francouzský mluvník, 2. vydání

Česko-francouzský mluvník, 2. vydání

Inovované vydání populárního mluvníku přináší více příkladů, zajímavosti v rámečcích a přehlednější sazbu. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, v každém hesle praktické věty a slovní spojení obsahují dané slovo. Mluvník doporučujeme pro mírně pokročilé studenty francouzštiny, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování. Šikovnou pomůckou bude i pro učitele jazyků.

ISBN: 978-80-7508-079-0
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075080790
formát: 115 x 165 mm
stran: 592
hmotnost: 456 g
edice: 2
vydání: 19. 3. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081551
Obsah
  • 1 500 klíčových slov tvořících základ slovní zásoby.
  • 16 000 užitečných vět a konverzačních obratů.
  • Praktické poznámky a informace v rámečcích.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Možná se vám už stalo, že jste potřebovali utvořit konkrétní obrat či větu ve francouzštině a nevěděli jste si s tím rady, hledání v tematicky uspořádané konverzaci bylo neúspěšné nebo trvalo až příliš dlouho. S pomocí slovníku jste nakonec větu sestavili, ale úplně jisti její správností jste si stejně nebyli.

Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí vám pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, správně užívat předložkové vazby ap., a navíc si osvojit spoustu frází, které se v daném jazyce běžně používají a nelze je ani doslovně přeložit. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami vytvářet, vám pomůže právě mluvník. Jedná se o praktický slovník celých vět.

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a téměř 16 000 příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových a slangových. Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale poskytnout uživateli množství užitečných informací pro snazší komunikaci v cizím jazyce.

Věříme, že slovník vět ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.