Gramatika súčasnej slovenčiny, 2. vydání

Gramatika súčasnej slovenčiny, 2. vydání

Aktuální autorská gramatika obsahuje široce pojatý přehled slovenské mluvnice. Kniha je psána slovensky, obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě. Přestože jde o kapesní vydání, obsah publikace miniaturní není. Věříme, že si kniha najde své místo v domácích knihovnách, ve firmách a na úřadech, kde bude pomocníkem při práci se slovenským jazykem.

ISBN: 978-80-8145-117-1
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788081451171
formát: 115 x 165 mm
stran: 240
hmotnost: 218 g
edice: 2, 2016
Obsah
  • opis aktuálnych gramatických javov
  • jasné a stručné výklady
  • množstvo praktických príkladov
  • poznámky, výnimky, zaujímavosti
  • krížové odkazy
  • podrobný register
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

S gramatickými jevy se setkáváme každý den - v práci, ve škole, v obchodech, cestou ve vlaku. Každý z nás se může dostat do situace, kdy si není jist, zda je nějaký slovní tvar správně napsaný. Tehdy nezbývá nic jiného, ​​než sáhnout po jazykové příručce. Jednu takovou vám nyní představujeme. Slovenská gramatika vám poradí při řešení všech běžných gramatických problémů.

Přestože jde o kapesní vydání, obsah publikace miniaturní není. Najdete zde široce pojatý přehled slovenské gramatiky, který není pouze papouškováním padesát let uležené morfologie slovenského jazyka, ale extraktem z bohatých jazykovědných zdrojů. Autorský kolektiv čerpal z kodifikačních příruček i z vlastního bohatého lexikálního materiálu. Pravidla mluvnice dokresluje množstvím příkladů, poznámek a tabulek. Zvýšená pozornost je věnována problematickým jevům současné slovenštiny. Najdete zde například kapitoly věnované slovům cizího původu, které do slovenštiny pronikají velkou rychlostí.

Gramatiku ocení žáci, kteří si chtějí prohloubit svoje jazykové znalosti. A věříme, že své místo si najde i v domácích knihovnách, na stolech ve firmách a na úřadech, kde bude pomocníkem při práci se slovenským jazykem.