Jací jsou? - Brazilci

Jací jsou? - Brazilci

novinka

Zábavný průvodce povahou Brazilců nabídne fakta i zajímavosti o jejich každodenním životě. Dozvíte se, jací Brazilcici jsou, jak se baví, jak funguje rodina a společnost, pochopíte lépe jejich zvyky i temperament. V Brazílii nikdy věci nejsou takové, jak vypadají. V knize se ovšem převážně nevážně dočtete mnohem více...

ISBN: 978-80-7508-783-6
vazba: měkká, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075087836
formát: 111 x 178 mm
stran: 80
hmotnost: 108 g
edice: 1
vydání: 1. 10. 2022
Obsah
  • Zábavný průvodce brazilskou povahou
  • Národní identita, povaha, chování, posedlosti, zvyky a tradice, smysl pro humor, kultura, byznys, jazyk...
  • V edici Jací jsou? už vyšlo 30 publikací. Podívejte se na všechny!
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Brazilci jsou vyrovnanější, když se řídí tím, co jim říká jejich srdce, než když se podřizují pravidlům a předpisům. Lid snadno přechází od slz radosti k slzám smutku a naopak. Potlačování skutečných pocitů a sebekontrola je něco, co se prostě nedělá. Když Brazilci na něčem opravdu záleží, projevuje svůj souhlas či averzi veřejně, aby o tom všichni ostatní věděli. Veřejná vystoupení doprovází teatrální gesta; není náhoda, že nejlepší nekonečné televizní seriály na světě vznikají v Brazílii.

Brazilci se pyšní tím, že se vždy na poslední chvíli dokážou dostat z jakékoli svízelné situace. Vždy si dokáží dar um jeitinho („najít cestičku“), jak problém vyřešit. Tohle je národ, který se v osvojování umění improvizace dostal na úroveň nevídané sofistikovanosti.

Brazilci jsou smíření s představou života coby chaosu. V něm se jim ve skutečnosti daří. Chaos jim poskytuje neomezené příležitosti k vypilování jejich improvizačních dovedností a vymýšlení kreativních způsobů, jak se v životě posunout dopředu bez čekání ve frontě. Cizinci při pobytu v Brazílii velmi rychle pochopí, že v této zemi nemohou platit přírodní fyzikální zákony, protože Brazilci o jejich existenci pravděpodobně ani neví.

Brazilské navazování milostných vztahů ovlivňuje zdravá dávka troufalosti a naprostá absence zábran. V tropické džungli dosahují úspěchu v rozmnožování ti, kdož jsou především rychlí a divocí, a mají tak největší šanci přežít proces přirozeného výběru. Šance nesmělých a bázlivých jedinců exponenciálně klesají. 

Pro běžného Brazilce je ideálem krásy žena s tělem ve tvaru kytary (corpo de violão), tedy s útlým pasem a zaoblenými boky. Tento dokonale vyladěný nástroj získávají dívky díky hodinám dřepů nejen v posilovně, ale také s občasnou výpomocí plastické chirurgie. Vrcholnou prezentací polonahých dívek je každoroční soutěž Miss Bum Bum, v níž se volí dívka s nejhezčím pozadím.

Poznejte povahu Brazilců, seznamte se s jejich mentalitou neotřelou formou, vážně i humorně, s nadsázkou i pochopením.