Gramatika současné maďarštiny

Gramatika současné maďarštiny

Autorská maďarská gramatika obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě, bez nadměrného používání odborné terminologie. Každý jev vysvětluje jednoduchou poučkou a přibližuje jej příklady. Kniha se věnuje také dialektům maďarštiny, její součástí je i přehled zkratek. 

ISBN: 978-80-87471-54-8
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087471548
formát: 115 x 165 mm
stran: 144
hmotnost: 138 g
edice: 1
vydání: 14. 9. 2012
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819814
Obsah
  • Popis aktuálních gramatických jevů, jasné a stručné výklady.
  • Množství praktických příkladů, poznámky, výjimky, zajímavosti.
  • Přehled nepravidelných sloves, křížové odkazy, podrobný rejstřík.
  • Dialekty maďarštiny.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Autorská gramatika současné maďarštiny obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě, bez nadměrného používání odborné terminologie. Naším cílem bylo každý gramatický jev vysvětlit jednoduchou poučkou a přiblížit ho množstvím praktických příkladů. Uživatelé si tak mohou daný jev lehce osvojit a získané vědomosti následně uplatnit v běžné komunikaci. Příkladové věty jsou pečlivě vybrány ze současného tisku a ze spolehlivých internetových zdrojů tak, aby skutečně odrážely současnou podobu maďarštiny. Věty jsou vždy přeloženy do češtiny, což umožňuje dobře si je zapamatovat a obohatit si slovní zásobu.

Tato stručná příručka není vyčerpávajícím teoretickým pojednáním o všech gramatických jevech, ale praktickým pomocníkem běžného uživatele při studiu maďarštiny. Uživatel proto nemusí mít znalosti z jazykovědné terminologie ani číst mnohostránkové úvody k dané problematice. Kromě stručných pouček a příkladů obsahuje přehledné tabulky a množství praktických poznámek upozorňujících na výjimky, zajímavosti či hovorové použití jednotlivých jevů. Do publikace jsme zařadili i přehled dialektů maďarštiny, najdete zde i seznam zkratek. Při práci jsme vycházeli ze současných gramatik a příruček a také z vlastních zkušeností s výukou maďarštiny.

Věříme, že naši gramatiku ocení jak začátečníci, tak i pokročilejší studenti a vyučující.