Česko-mongolská konverzace

Česko-mongolská konverzace

Konverzace mongolštiny se slovníkem obsahuje slovní zásobu a fráze pro desítky situací. U všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Součástí knihy je také přehled gramatiky, praktické informace o Mongolsku a různé zajímavosti. Konverzaci oceníte při poznávání památek, v restauraci, na letišti i v řadě nečekaných situací.

ISBN: 978-80-8747-173-9
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788087471739
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 162 g
edice: 1., 2015
vydání: 26. 3. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080899
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 21 stran gramatiky, 11 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Mongolsko je zemí nekonečných stepí, hor a pouští. Zimy bývají mrazivé, hlavní město Ulánbátar je vůbec nejchladnějším hlavním městem světa. Mongolové už dávno nejsou obávanými nájezdníky, ale pohostinným národem s velkou náklonností k naší zemi, češtinou zde vládne kolem 1 % obyvatel. Přesto stojí za to osvojit si před návštěvou země alespoň základy mongolštiny. Konverzaci oceníte i na cestách za památkami, v restauraci, na letišti, při cestách přírodou a v řadě nečekaných situacích, které se občas na cestách přihodí.

Konverzace je členěná tematicky, u všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...).

Přílohou konverzační části je i stručná gramatika, oboustranný mongolský slovník, praktické informace o Mongolsku a různé zajímavosti.