Norsko-český česko-norský šikovný slovník

Norsko-český česko-norský šikovný slovník

Aktuální slovník určený začínajícím a středně pokročilým studentům norštiny. Najdete v něm běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové norštiny, důsledně je uváděna správná výslovnost. Bonusem navíc je přehled gramatiky, různorodé konverzační fráze a pár desítek zajímavostí ve formě studijních poznámek ve slovníku.

ISBN: 978-80-7508-101-8
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081018
formát: 115 x 165 mm
stran: 736
hmotnost: 436 g
edice: 1
vydání: 1. 8. 2015
Obsah
  • 35 000 hesel, 6 500 příkladů, idiomů a frází, 62 000 překladů
  • 75 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 40 studijních poznámek
  • Přehled gramatiky norštiny s příklady
Vlastnosti
  • Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba
  • Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

První vydání nového norsko-českého a česko-norského slovníku, který je určen nejen studentům, ale i všem dalším zájemcům o norštinu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli často užívaná slova a obraty ze spisovného i běžně mluveného jazyka. Od starších slovníků vydaných u nás se odlišuje především aktuálností a důsledným uváděním správné výslovnosti.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z norských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Kunnskapsforlaget) a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Přehled norské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití norských slov. Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných ke studiu, ale také k osvojování slovní zásoby a k aktivnímu překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu norštiny.