Nová knížka pro zájemce o nejstarší dějiny

Starověký svět viděl zrod a kolaps mnoha velkých civilizací. Zatímco několik z nich je dobře známo, na mnohé se neprávem zapomnělo, i když i ony utvářely způsob, jakým žijeme dnes. Tato nová bohatě ilustrovaná publikace nabízí nový pohled na významné kultury, které se ztratily v proudu času.

Základy moderního světa položili nejen Řekové, Římané a Hebrejci klasické a biblické éry. Na utváření naší civilizace se podílela také řada velmi rozmanitých a dnes již zapomenutých národů, které po sobě zanechaly zřetelné stopy. V knize ožívají dávné kultury od Blízkého východu přes Středomoří až po britské ostrovy. Jednotlivé kapitoly zkoumají jejich vítězství, porážky i dědictví, které nám po sobě zanechali, ať už se odráží ve výtvarném umění nebo v jazyce.

Kniha je plná pečlivě ověřených historických faktů, poutavých příběhů, podrobných map a krásných fotografií archeologických nálezů. Věříme, že potěší všechny čtenáře se zájmem o nejstarší dějiny lidstva. Představuje také skvělý tip na vánoční dárek.

Tato novinka se právě objevuje na knižních pultech, objednat si ji můžete už dnes i na našem e-shopu. Zájemcům o dějiny, studentům i pedagogům doporučujeme také novou řadu precizně zpracovaných historických atlasů.

Zapomenuté národy starověkého světa