Gramatika současné ruštiny

Gramatika současné ruštiny

Aktuální autorská gramatiky ruštiny obsahuje všechny běžné jevy mluvnice v přehledné grafické úpravě. Výklad jsme doplnili o praktické poznámky ze současného ruského jazyka, které pomáhají k lepšímu pochopení i správnému užití. Věříme, že gramatika bude šikovným pomocníkem pro studenty ruštiny i jejich vyučující. Najdete zde i seznam nepravidelných sloves.

ISBN: 978-80-87471-45-6
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087471456
formát: 115 x 165 mm
stran: 192
hmotnost: 166 g
edice: 1
vydání: 20. 6. 2012
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819777
Obsah
  • Popis aktuálních gramatických jevů
  • Jasné a stručné výklady, množství praktických příkladů
  • Poznámky, výjimky, zajímavosti
  • Přehled nepravidelných sloves
  • Křížové odkazy, podrobný rejstřík
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Kniha poskytuje uživateli co nejjasnější přehled o současné ruské gramatice bez přemíry lingvistické teorie a nadbytečných odborných termínů. Jednotlivé gramatické jevy čtenáři přibližuje pomocí jednoduchých pouček a pravidel. Praktické příklady daného jevu mají uživateli pomoci, aby i bez hlubšího povědomí o jazyku pochopil principy tvoření a užívání daného jevu a poté jej bez větších potíží dokázal užívat v reálné komunikaci.

Naším záměrem tedy nebylo podat zcela vyčerpávající a teoreticky dokonalý popis gramatiky, ale pomoci běžnému uživateli osvojit si co nejsnadněji skutečně užívané gramatické jevy. Každá kapitola obsahuje vedle stručného popisu určité mluvnické kategorie také mnoho praktických príkladů a zajímavých poznámek. Najdete zde i seznam nepravidelných sloves.

Gramatika je určena především těm, kdo se jazyk učí, od začátečníků až po pokročilé studenty, kteří zde jistě najdou nejednu zajímavost týkající se ruského jazyka. Věříme, že vám kniha bude dobrým pomocníkem jak ve škole, nebo při samostudiu, tak třeba jen při osvěžování dříve získaných vědomostí.