Lexicon 7 Ruský praktický slovník

Lexicon 7 Ruský praktický slovník

Opravdu praktický slovník pro středně pokročilé uživatele zachycuje současnou psanou i mluvenou ruštinu. Určitě oceníte rychlé vyhledání překladu, výslovnost, tabulky skloňování a časování, přehled gramatiky nebo funkci učení slovíček. Stáhněte si jej a vše si vyzkoušejte! Sami uvidíte, že je to skvělý slovník za příjemnou cenu. 

ISBN: 978-80-7508-569-6
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085696
formát: download, časově neomezená licence až pro 2 zařízení
edice: 2019
Obsah
 • Celkem 89 000 hesel, z toho slovník rusko-český 50 000 hesel a česko-ruský 39 000 hesel
 • 126 000 významů, 29 500 vazeb, příkladů a frází, 270 000 překladů
 • Desítky tematických okruhů s funkcí učení a zkoušení slovíček (příroda, společnost)
 • Namluvená výslovnost, přehled gramatiky, slovník užití slov, uživatelský slovník
 • Používané zkratky, oborové a stylové příznaky.
Vlastnosti
 • Oboustranný praktický slovník, aktuální slovní zásoba doporučená k maturitě, lze vkládat vlastní hesla
 • Značné možnosti nastavení aplikace: barva, písmo, jazyk komunikace včetně celé nápovědy a zobrazení hesel
 • Široké možnosti vyhledávání: v libovolném tvaru, zadané částečně nebo s překlepem, kdekoli uvnitř hesel
 • Dotazy lze zadávat také pomocí zástupných znaků ? a *, hledat podle oborů, stylů nebo regionů
 • Výukové funkce: namluvená výslovnost, tabulky tvarosloví, synonyma, témata, učení slovíček, gramatika
 • Funkce pop-up: přebírání slov ze schránky, funkce mouse-over: překlad slov pod kurzorem myši (OS Windows)
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Opravdu praktický slovník pro středně pokročilé uživatele, dílo autorského kolektivu Lingea. Aktualizovaná slovní zásoba zachycuje současnou psanou a mluvenou ruštinu. Elektronická verze obsahuje o 12 000 hesel více než knižní vydání praktického slovníku. Aplikace Lexicon 7 umožňuje komfortní a rychlé vyhledání slov i slovních spojení a využijete jej také při výuce ruštiny.

Tento slovník uživatele spolehlivě přivede k maturitě i dalším zkouškám. Obsahuje hesla s výslovností, příklady a fráze ze skutečně současného ruského jazyka, gramatiku i konverzační fráze. Právě velké množství příkladových vět z běžného jazyka je jednou z největších předností obsahu slovníku. Hesla jsou zpracována přehledně tak, aby uživatel mohl co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu.

Můžete snadno a rychle najít slovo kdekoli v rámci celého slovníku (tzv. fulltext). Inteligentní vyhledávání si poradí i se slovy zadanými částečně (*duch->duch, vzduch, průduch, zloduch, vydřiduch),  s překlepem (potávka->poptávka) nebo se slovem, které není zadáno v základním tvaru (ženou->hnát, žena). Pro zadávání slov v azbuce je k dispozici virtuální klávesnice

Z nově přidaných hesel uveďme například абзацный, авиашоу, австралопитек, автозапуск, АЗС, аляфуршет, байховый, алдёж, беспородный, беспилотник, блэкаут, ВНЖ, везунчик,глюк, даунхилл, едва-едва, зуммер, интеркулер, коммивояжёр, лыжероллеры, мальчишник, неработоспособность, опросник, офф-роуд, пижон, ПМЖ, позёмка, прогуливание, пустослов, римейк, спа-бассейн, терабайт, трекер, утилита, форс-мажор, хардвер, эль-ниньо, этикет-пистолет...

Aplikace Lexicon 7 nabízí široké možnosti vyhledávání i řadu výukových funkcí. Díky ozvučeným heslům rozvíjí poslechové dovednosti a trénuje výslovnost. Režim učení a zkoušejí slovíček využijete pro rozšiřování oborové slovní zásoby z řady oblastí (příroda, společnost). Můžete si vytvářet nové lekce i vkládat vlastní hesla do uživateského slovníku. K dispozici je i přehled gramatiky členěný podle jednotlivých kapitol mluvnice. Šikovnou výukovou pomůckou jsou také synonyma, antonyma, odvozená slova a zejména celé tabulky tvarosloví ohebných ruských slov (skloňování, časování).

Slovník je dostupný jako časově neomezená licence. Stáhněte si jej po registraci na našich stránkách a vše si vyzkoušejte! Pokud se jej rozhodnete zakoupit, dostanete od nás po zaplacení produktový klíč, pomocí kterého slovník aktivujete natrvalo. Jestliže si tento slovník nebudete chtít pořizovat, nemusíte dělat nic, po uplynutí 30 dní aplikace přestane fungovat.

Objednáním této licence kupující výslovně žádá o dodání před uplynutím zákonné čtrnáctidenní lhůty pro odstoupení. Okamžikem dodání klíče pro aktivaci právo kupujícího od smlouvy odstoupit zaniká.