Česko-ruský školní mluvník

Česko-ruský školní mluvník

Ruský školní mluvník s výslovností navazuje na oblíbený mluvník všeobecný. Obsahuje abecedně řazená česká klíčová slova s praktickými větami a ustálenými obraty, které se k danému slovu pojí. K nim jsou zde uvedeny typické ruské překlady. U všech vět je doplněna ruská výslovnost. Kniha je určena zejména žákům základních a středních škol. Určitě oceníte praktický studijní formát.

ISBN: 978-80-7508-483-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075084835
formát: 165 x 234 mm
stran: 240
hmotnost: 400 g
edice: 1
vydání: 8. 7. 2019
Obsah
  • 1 100 abecedně řazených klíčových slov s překlady
  • 8 000 užitečných vět, obratů a idiomů s výslovností
  • praktické poznámky a informace v rámečcích
Vlastnosti
  • studijní formát, přehledná třísloupcová sazba
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový školní mluvník s výslovností navazuje na oblíbený mluvník všeobecný. Jedná se o slovník ruských vět s výslovností. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, v každém hesle pak množství praktických vět obsahujících dané slovo. Zpestřením jsou zajímavosti v rámečcích.  Určitě oceníte praktický studijní formát a přehlednou třísloupcovou sazbu. Kniha je určena zejména žákům základních a středních škol, začátečníkům i mírně pokročilým zájemcům o ruštinu. 

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzace. Pomůže žákům vyjadřovat se v ruštině pohotově a správně. Naučí se používat vhodné překlady slov a vět odpovídající daným situacím. Díky mluvníku si osvojí překlady běžných obratů a vazeb, vyvarují se nesprávných doslovných překladů a získají jistotu ve vyjadřování. Navíc si rozšíří znalosti ruských idiomů, frází a slovních spojení. Velkou pomůckou pro začátečníky je přepis výslovnosti všech vět.

Mluvník je velmi oblíbený titul, který vydává pouze nakladatelství Lingea. K dostání je pro řadu dalších jazyků - podívejte se. Mluvník se může hodit také žákům cizincům, kteří se chtějí pocvičit v české konverzaci a nepotřebují přepis výslovnosti (ten je přizpůsoben českým uživatelům). Speciální publikací pro cizince je ale česká konverzační příručka, se kterou zvládnou přečíst české fráze i úplní začátečníci. Tato konverzace je šikovnou pomůckou pro žáky do hodin češtiny jako druhého jazyka. K dispozici v mutaci ruské, anglické nebo německé.