Česko-ruský mluvník, 3. vydání

Česko-ruský mluvník, 3. vydání

Mluvník obsahuje abecedně řazená česká klíčová slova s praktickými větami a ustálenými obraty, které se k danému slovu pojí. K nim jsou zde uvedeny typické ruské překlady. Pro zpestření kniha nabízí i zajímavosti a poznámky v rámečcích. Mluvník vám pomůže získat praxi a pohotovost ve vyjadřování v ruštině i v překládání z češtiny do ruštiny.

ISBN: 978-80-7508-503-0
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075085030
formát: 115 x 165 mm
stran: 560
hmotnost: 446 g
edice: 3
vydání: 1. 10. 2019
Obsah
  • 1 500 klíčových slov ze základní slovní zásoby
  • 14 000 vět a konverzačních obratů
  • Praktické poznámky a informace v rámečcích
Doporučujeme
Podrobné informace

Možná se vám už stalo, že jste potřebovali utvořit konkrétní obrat či větu v cizím jazyce a nevěděli jste si s tím rady, hledání v tematicky uspořádané konverzaci bylo neúspěšné nebo trvalo příliš dlouho. S pomocí slovníku jste nakonec větu sestavili, ale úplně jisti její správností jste si stejně nebyli.

Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí vám pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, správně užívat předložkové vazby ap., a navíc si osvojit spoustu frází, které se v daném jazyce běžně používají a nelze je ani doslovně přeložit. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami sestavit, vám pomůže právě mluvník.  Jedná se o originální slovník celých vět dostupný pouze pod značkou Lingea.

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a téměř 14 000 příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových a slangových. Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale poskytnout uživateli množství užitečných informací pro snazší komunikaci v cizím jazyce.

Věříme, že slovník vět ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří v knize objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.