Rusko-český česko-ruský šikovný slovník, 4. vydání

Rusko-český česko-ruský šikovný slovník, 4. vydání

Aktualizované vydání oblíbeného ruského slovníku určeného zejména žákům ZŠ a SŠ. Kniha obsahuje také přehled gramatiky a konverzační fráze vhodné pro školní výuku. Bonusem jsou desítky studijních poznámek, které upozorňují na různé zajímavosti a nepravidelnosti. Věnují se i spojením, ve kterých žáci často chybují.

ISBN: 978-80-7508-695-2
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075086952
formát: 115 x 165 mm
stran: 720
hmotnost: 450 g
edice: 4
vydání: 23. 4. 2021
Obsah
  • 35 000 hesel, 7 000 příkladů, idiomů a frází významů, 72 000 překladů.
  • 70 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku.
  • 240 studijních poznámek.
  • Přehled gramatiky ruštiny s příklady.
Vlastnosti
  • Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba.
  • Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové vydání oblíbeného ruského slovníku.  Kniha je určena především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům ruštiny, kteří ji ocení ve škole, při domácí přípravě i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové ruštiny.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z ruských výkladových slovníků, především ze slovníku S. I. Ožegova a Nového slovníku ruského jazyka T. F. Jefremové a z vlastního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled ruské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití ruských slov - tzv. usage.

Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny nebo k maturitě, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci - např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu ruštiny.