Česko-ruská konverzace, 4. vydání

Česko-ruská konverzace, 4. vydání

Moderní konverzace ruštiny se slovníkem a gramatikou obsahuje skutečně současnou slovní zásobu. Kniha je členěná tematicky a lze ji doporučit i úplným začátečníkům bez znalosti azbuky; u všech výrazů uvádíme přepis výslovnosti v latince. Užitečnou přílohou je oboustranný ruský slovník a tipy na cesty.

ISBN: 978-80-7508-603-7
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075086037
formát: 95 x 140 mm
stran: 352
hmotnost: 180 g
edice: 4
vydání: 17. 4. 2020
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Po delší přetržce lidé opět zjišťují, že se vyplatí znát základy tohoto jazyka. Ruština se ovšem za tu dobu poněkud změnila, proto vyhoďte zastaralé konverzace i slovníky a pořiďte si moderní publikaci, kde najdete skutečně současné fráze, řeč mladé generace, názvy služeb a výrobků, které před lety neexistovaly. U všech výrazů uvádíme výslovnost v latince.

Rusky se domluvíte i v jiných bývalých sovětských republikách včetně Kavkazu či Střední Asie. Občas ale tento jazyk využijete i na místech možná trochu nečekaných, jako například v některých oblastech Finska, Kypru, Turecka nebo francouzských Alp. Znalost azbuky bude výhodou i v Srbsku, Makedonii a v Bulharsku, kde se používá podobné písmo.

Konverace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, nápisy, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), pasová kontrola, ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Najdete v ní klasické fráze vhodné do výuky i na cesty, ale také nejnovější slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií.

Užitečnou přílohou je oboustranný ruský slovník, přehled gramatiky, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi.