Amsterdam - 2. vydání

Amsterdam - 2. vydání

Aktualizované vydání průvodce do Amsterdamu. V tomto městě superlativů najdete více kanálů než v Benátkách a více mostů než v Paříži. S naším průvodcem se dostanete do všech jeho tajemných zákoutí. Publikace obsahuje mapu Amsterdamu a okolí a také pár užitečných frází v nizozemštině. Nabídne i výlety mimo město, například na unikátní sýrové trhy do Alkmaaru.

ISBN: 978-80-7508-498-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084989
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 2, 2019
vydání: 30. 10. 2019
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek, TOP 10 zajímavostí a ideální den v Amsterdamu.
  • Přehled kulturních událostí a tipy pro milovníky zábavy, nákupů a sportovní nadšence.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
  • Tipy na výlety: Marken, Volendam, Edam, Alkmaar, Haarlem, Leiden a další.
  • Na klopách obálky mapy širšího a užšího centra Amsterdamu a silniční mapa okolí.
Doporučujeme
Podrobné informace

Amsterdam má mnoho tváří: je to město historie, kultury, muzeí, muzikantů a výtvarníků, město učenosti se dvěma univerzitami, město obchodu a bankovnictví, multietnické a maximálně tolerantní město. Architekturu můžete obdivovat pěšky i z vyhlídkového autobusu, ale nejoriginálnější způsob je při plavbě po kanálech. Velmi příjemné je i poznávání na kole. Amsterdam je totiž k cyklistům nejpřátelštější hlavní město na světě, má více kol než obyvatel. Rozhodně sem musíte zavítat, pokud máte vášeň pro tulipány, vyznáváte volnější životní styl, milujete rušný noční život nebo bojujete s větrnými mlýny...

Průvodce představuje nejzajímavější místa ze čtyř částí centra Amsterodamu. Pozve vás i na výlety do okolí, poznat můžete například Marken, Volendam, Edam, Alkmaar, Haarlem, Leiden a další.

Holandská kuchyně má možná poněkud omezenou nabídku pokrmů, přesto mohou být kulinářské zážitky z Amsterdamu jedním ze zlatých hřebů vašeho pobytu. Důvod je prostý – mnohé z více než 100 národností, které se ve městě usadily, s sebou přinesly ty nejlepší lahůdky ze svých národních kuchyní. Nizozemí je také zemí vynikajících sýrů a domovem slavných sýrových trhů – například ten ve městě Alkmaar se koná již od 14. století a je jednou z hlavních turistických atrakcí celé země.

Průvodce nabízí mnoho praktických turistikých rad. Dozvíte se, kde se dobře najíst, napít, kam zajít za kulturou, sportem nebo na nákupy. Doporučí vám ty nejrušnější místa pro noční zábavu i klidnější místa pro romantiku ve dvou. Poradí, jak se na pobyt připravit, jak cestovat a na co si dát pozor.