Objevuj! Technika

Objevuj! Technika

Kniha nabízí poutavý náhled do světa plného technických vynálezů. Děti se dozví, kde všude se s technikou setkáváme a jak nám pomáhá. Najdou v ní fakta, obrázky a spoustu zajímavostí. Slovníček na konci obsahuje vysvětlení některých výrazů, například aerodynamický tunel, hydraulická síla nebo optický kabel. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-724-9
EAN: 9788075087249
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 180 x 225 mm
stran: 64
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 11. 11. 2021
Obsah
  • Fakta, zajímavosti a úžasné obrázky ze světa vědy a techniky
  • Slovníček pojmů, rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obrázková knížka pro děti je plná zajímavostí z oblasti techniky. Najdou v ní fakta i překvapující skutečnosti z historie i současnosti, nechybí jména slavných vynálezců jako Leonardo da Vinci, Geore Stevenson,  A. G. Bell, bratři Wrightovi a další. Text doplňují poutavé obrázky a různé poznámky. Technika je skutečně vzrušující práce plná dobrodružství. 

V knize se dozvíte odpovědi například na otázky: Jaké stroje se používaly ve starověku první technici, k čemu například sloužila páka? Jak vznikaly první létající stroje a jaké typy letadel máme dnes? Na jakém principu fungují tryskové motory? Jak se vyrábí elektřina? K čemu se používají nanotechnologie nebo kde všude najdeme roboty? Samostatné kapitoly jsou věnovány např. autům, mostům, mrakodrapům, nebo světoznámé Eiffelově věži.

Ve slovníčku na konci najdete vysvětlení některých výrazů, které se při čtení o technice mohou hodit. Například: co je to aerodynamický tunel, fosilní palivo nebo optický kabel.