Objevuj! Hrady

Objevuj! Hrady

Obrázková knížka pro všechny zvídavé děti je plná zajímavostí o hradech a jejich obyvatelích. Objevte s dětmi poutavý svět středověkých hradů a rytířských turnajů! Dozvíte se, jak se hrady stavěly, jak se lidé za feudalismu oblékali, co jedli i jak se bavili. Kniha je plná překvapujících faktů, obsahuje také náhledy několika skutečných hradů. Je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-689-1
EAN: 9788075086891
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 180 x 225 mm
stran: 64
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 13. 4. 2021
Obsah
  • Zajímavosti, fakta, úžasné obrázky, kvízy
  • Slovníček pojmů, rejstřík.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Objevte s dětmi poutavý svět středověkých hradů a jejich obyvatel! V knize najdete překvapující skutečnosti, fakta i nádherné obrázky. Dozvíte se, jak se hrady stavěly, co vše je chránilo před dobytím, jaké zbraně a obranné nebo útočné strategie se používaly. Uděláte si jasnější představu o tom, jak šlechta a poddaní za feudalismu žili, co si oblékali a na čem si pochutnávali. Nechybí samozřejmě zábava, rytířské turnaje, hradní slavnosti, hudebníci a dvorní šašci.

Kniha obsahuje také náhledy několika skutečných evropských hradů. Mnohé sehrály zásadní roli při bojích o nástupnictví na trůn, během válek o území a náboženskou vládu, ale i při rolnických vzpourách. S knížkou si děti barvitě představí, jak se ve středověku na hradech i v podhradí žilo a jak rozdílný životní styl máme dnes.

Slovníček na konci knížky nabízí vysvětlení některých výrazů, které se dětem při čtení o středověkých hradech mohou hodit. Například: co je to halapartna, katapult, stolník nebo varkoč? Některé z nich najdete také ve slovníku češtiny na nechybujte.cz.