Objevuj! Vikingové

Objevuj! Vikingové

Kniha obsahuje překvapující fakta i zajímavosti ze života Vikingů. Dozvíte se, jak děti i dospělí žili, čemu věřili,  jak se bavili, jak bojovali i na jaké výpravy se vydávali. To vše doplňují poutavé obrázky a mapky, nechybí stolní hra a slovníček pojmů. Objevte poutavý svět Vikingů! Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-691-4
EAN: 9788075086914
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 180 x 225 mm
stran: 64
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 13. 4. 2021
Obsah
  • Fakta, zajímavosti, kvíz a hra ze života Vikingů
  • slovníček pojmů, rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Vikingové, staří obyvatelé nejsevernějších oblastí Evropy se věnovali nejen plavbám po moři, ale i zemědělství. Na konci 8. století začali podnikat výboje na sousední území. O Vikinzích se od těch dob mluví jako o divokých válečnících v rohatých přilbicích, kteří neměli s nikým slitování. Bylo tomu opravdu tak?

Objevuj! je malá knížka plná zajímavostí pro všechny zvídavé malé čtenáře. V ní dozvíte o životě Vikingů více. Objevíte, že Vikingové byli to také úspěšní obchodníci, objevitelé, řemeslníci nebo vypravěči příběhů. Kniha nabízí také překvapující fakta a zajímavosti. Věděli jste například, že Vikingové se na svých obchodních cestách dostali až do Německa, Ruska nebo Arábie? Pokud jejich lodě po řekách nemohly pokračovat v plavbě, jednoduše je přenesli.

Kniha obsahuje také kvíz, krátkou hru a slovníček, najdete výrazy, které se při čtení o Vikinzích mohou hodit.