Objevuj! Kódování

Objevuj! Kódování

Obrázková knížka poutavě představuje svět kódování. Děti se dozví, jak fungují tajné kódy, počítačové programy nebo mobilní aplikace. Vyzkouší si myslet jako počítač a nakouknou pod pokličku programování. Text doplňují fotografie, různé zajímavosti, známé osobnosti a nechybí slovníček pojmů. Objevte poutavý svět kódů! Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-723-2
EAN: 9788075087232
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 180 x 225 mm
stran: 64
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 11. 11. 2021
Obsah
  • Fakta, zajímavosti, obrázky ze světa kódování a informatiky.
  • Známí vývojáři, kteří náš svět změnili nadobro.
  • Slovníček pojmů, rejstřík.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tato knížka pro zvídavé malé čtenáře je plná zajímavostí z oblasti kódování a počítačů. Najdete v ní fakta, překvapující skutečnosti, obrázky i zajímavosti z historie i současnosti techniky. Poznejte s dětmi poutavý svět kódů!

V knize se děti dozvědí, jak si lidé můžou předávat informace pomocí tajných kódů. Lépe si představí, jak fungují počítače, počítačové programy a mobilní aplikace a získají základní představu o algoritmizaci. Dozvědí se také o nebezpečí, které představují počítačové viry. A konečně zjistí, že programování si mohou vyzkoušet i děti, například pomocí aplikace Scratch. 

Kniha se věnuje i historii, dočtete se o kódech používaných před vynálezem počítačů, i o slavných osobnostech, které přispěly k rozvoji kódování a počítačů. Samostaná kapitola je věnována první průkopnici kódování Adě Lovelace a Alanu Turingovi, zakladateli moderní informatiky, který se proslavil mimo jiné prolomením kódu Enigma. Dále kniha mapuje rozvoj počítačů a aplikací, vznik internetu i her. Dozvíte se jména dalších známých vývojářů, kteří náš svět nadobro změnili.

Na konci knihy  vás pobaví některé méně známé zajímavosti a fakta. Následuje slovníček vysvětlující významy vybraných slov ze světa počítačů, který děti využijí i ve škole.