Objevuj a poznávej: Horniny a minerály

Objevuj a poznávej: Horniny a minerály

novinka

První kniha pro malé geology. Naučte se s dětmi poznávat horniny, minerály, drahé kameny a fosilie. Zjistěte, jak vypadají, k čemu se používají nebo si vytvořte svoji vlastní sbírku. Staňte se odborníky na horniny a minerály! Krátké texty jsou doplněny krásnými obrázky. Autor, Dr. Devin Dennie, je geolog a popularizátor vědy žijící v USA. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-740-9
vazba: pevná, šitá vazba, matné lamino, parciální lak
EAN: 9788075087409
formát: 195 x 255 mm
stran: 96
hmotnost: 568 g
edice: 1
vydání: 17. 5. 2022
Obsah
  • Ohromující svět geologie a drahých kamenů
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ideální první kniha pro malé geology je malým nahlédnutím do úžasně bohatého světa hornin a minerálů. Přijměte pozvání a vydejte se s dětmi na objevnou cestu do neživé přírody plné barev a tvarů. Staňte se odborníky na horniny a drahé kameny! Autor, Dr. Devin Dennie, je geolog a popularizátor vědy žijící v USA.

Kniha obsahuje více než 40 klíčových druhů. Nechybí žula, vápenec, břidlice, mramor, topas, křemen, granát, fluorit, tyrkys a další. Dočtete se o leštění hornin nebo o broušení drahých kamenů. Dozvíte se také o tom, jak si založit a uspořádat vlastní sbírku. Krátké texty jsou doplněny krásnými obrázky a fotografiemi.

Obrázkový rejstřík v příloze poskytne rychlý přehled o všech kamenech a horninách. Náhledy jsou krásně barevně sladěny. S upřesněním některých pojmů zase pomůže malý slovníček.