Koloběh života

Koloběh života

novinka

Tato krásná obrázková knížka inovativně popisuje proměny světa kolem nás. Všechno začíná a končí – ale co se děje mezi tím? V knize to s dětmi zjistíte. Seznámíte se s lidským životem a jeho vývojem, s procesy v přírodě, s tím, jak se zvířata a rostliny v průběhu času mění, jak vznikal vesmír a hvězdy, proč vyhynuli dinosauři... Objevte nový životní cyklus pokaždé, když otočíte stránku! Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-735-5
vazba: pevná, šitá vazba, matné lamino, parciální lak
stran: 144
formát: 229 x 280 mm
EAN: 9788075087355
hmotnost: 1040 g
edice: 1
vydání: 30. 5. 2022
Obsah
  • Fascinující proměny světa kolem nás
  • Snadno čitelné texty, nádherné ilustrace, slovníček, rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tato krásná obrázková knížka se inovativně dívá na život kolem nás. Všechno začíná a končí – ale co se děje mezi tím? Sledujte migraci zeber přes rozlehlé pláně nebo přelet hus přes vrcholky Himálají, seznamte se s tučňáky střežícími vajíčka na ledu a poznejte proměny motýlů. Vraťte se zpět v čase, abyste viděli, jak vznikala planeta Země, proč vyhynuli dinosauři a pak skočte do budoucnosti, abyste viděli, co se stane, když hvězdy zemřou. Objevte nový životní cyklus pokaždé, když otočíte stránku!

Zblízka se podíváte i na životní cykly prostředí. Objevte, jak se mění řeka, jak roste strom, proč vzniká tornádo nebo vybuchuje sopka. Ponořte se pod hladinu a uvidíte, jak vznikají korálové útesy a co způsobuje jejich smrt. Sledujte životní cykly počasí – od koloběhu vody až po dobu ledovou, abyste lépe pochopili klimatickou situaci, ve které se nyní nacházíme.

Témata v této knize byla pečlivě vybrána tak, aby poskytla dětem úžasný přehled o tom, jak je vše kolem nás propojeno.

Kniha obsahuje:

  • 60 kapitol plných zajímavostí a souvislostí
  • fakta a statistiky o každém představovaném živočichu, rostlině, planetě nebo prostředí
  • krásné fotografie, detailní ilustrace Sama Falconera zachycují klíčové okamžiky během života nebo vývoje
  • nový úhel pohledu na přírodu, svět, vesmír a naše místo v něm