Koloběh vody

Koloběh vody

novinka

Dětská obrázková knížka popisuje krásu a sílu vody v přírodě. Ponořte se do životních cyklů vody a objevte, jak podporuje všechny formy života. Krásné ilustrace Sama Falconera zachycují různé podoby vody i vodní živočichy. Koloběhů se kolem vodstva točí hodně, a to jak ve vzduchu, tak na pevnině i v samotných mořích a oceánech. Prostě samé zajímavé téma a navíc tak zajímavě zpracované. Zalistujte knížkou a uvidíte sami... Nádherný svět vody čeká! Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-736-2
vazba: pevná, šitá vazba, matné lamino, parciální lak
EAN: 9788075087362
stran: 144
formát: 229 x 280 mm
hmotnost: 1040 g
edice: 1
vydání: 30. 5. 2022
Obsah
  • Fascinující proměny ve vodní říši
  • Snadno čitelné texty, nádherné ilustrace, slovníček, rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tato dětská obrázková knížka inovativně popisuje krásu a sílu vody v přírodě. Ponořte se do životního cyklu vody a objevte, jak podporuje všechny formy života, jak lidé využívají její sílu a proč jí musíme šetřit. Od dešťových kapek, sněhových vloček  a spěchajících řek přes rozlehlé oceány plné živočichů, mořské sopky až po horké prameny a vodu ve vesmíru.

Kapitoly v této knize byly pečlivě vybrány tak, aby poskytly dětem úžasný přehled o tom, jak je vše kolem nás propojeno. Díky vodě je naše planeta výjimečná. Její tvořivá i ničivá moc si zaslouží naši pozornost a respekt.

V knize objevíte:

  • fakta a zajímavosti o více než 20 obyvatelích sladké a slané vody včetně alkouna, jepice, medúzy, žáby, velekraba, mořského hada, ichtyosaura, žraloka, rypouše, kosatky, klauna, velkotlamce nebo štíhlotělky
  • různé pohledy na svět vody a její využití člověkem
  • témata týkající se životního prostředí a klimatické změny
  • krásné fotografie a ilustrace Sama Falconera zachycující vodu v mnoha podobách

V knize se také dozvíte, jak voda ovlivňuje počasí prostřednictvím bouří, sněhových přívalů a cyklónů, jak se používá při pěstování potravin, výrobě elektřiny, v domácnostech a jak moc jsme na ní závislí. Texty jsou psány s ohledem na děti jednoduše, přesto jdou někdy i do detailů. Nechybí různé zajímavosti i překvapivé skutečnosti. Na stránkách knihy o vodě se například setkáte i s velbloudem...