Koloběh vody

Koloběh vody

připravujeme

Dětská obrázková knížka popisuje krásu a sílu vody v přírodě. Ponořte se do životních cyklů vody a objevte, jak podporuje všechny formy života, jak využíváme její sílu a proč jí musíme šetřit. Krásné fotografie a ilustrace Sama Falconera zachycují různé podoby vody i vodní živočichy. Zalistujte knížkou a uvidíte sami... Nádherný svět vody čeká! 

ISBN: 978-80-7508-736-2
EAN: 9788075087362
vazba: pevná
formát: 229 x 280 mm
stran: 144
edice: 1, 2022
vydání: květen 2022
Obsah
  • Fascinující proměny ve vodní říši
  • Snadno čitelné texty, nádherné ilustrace, slovníček, rejstřík
Galerie
Podrobné informace

Tato dětská obrázková knížka inovativně popisuje krásu a sílu vody v přírodě. Ponořte se do životního cyklu vody a objevte, jak podporuje všechny formy života, jak lidé využívají její sílu a proč jí musíme šetřit. Od dešťových kapek, sněhových vloček  a spěchajících řek přes rozlehlé oceány plné živočichů, mořské sopky až po horké prameny a vodu ve vesmíru.

Kapitoly v této knize byly pečlivě vybrány tak, aby poskytly dětem úžasný přehled o tom, jak je vše kolem nás propojeno. Díky vodě je naše planeta výjimečná. Její tvořivá i ničivá moc si zaslouží naši pozornost a respekt.

V knize objevíte:

  • fakta a zajímavosti o více než 20 obyvatelích sladké a slané vody včetně alkouna, jepice, medúzy, žáby, velekraba, mořského hada, ichtyosaura, žraloka, rypouše, kosatky, klauna, velkotlamce nebo štíhlotělky
  • různé pohledy na svět vody a její využití člověkem
  • témata týkající se životního prostředí a klimatické změny
  • krásné fotografie a ilustrace Sama Falconera zachycující vodu v mnoha podobách

V knize se také dozvíte, jak voda ovlivňuje počasí prostřednictvím bouří, sněhových přívalů a cyklónů, jak se používá při pěstování potravin, výrobě elektřiny, v domácnostech a jak moc jsme na ní závislí. Texty jsou psány s ohledem na děti jednoduše, přesto jdou někdy i do detailů. Nechybí různé zajímavosti i překvapivé skutečnosti. Na stránkách knihy o vodě se například setkáte i s velbloudem...