Objevuj! Klimatická změna

Objevuj! Klimatická změna

Klimatická změna je největší ekologickou zkouškou, které kdy Země čelila. Dotýká se každého z nás. Kniha přibližuje tuto problematiku nejmenším čtenářům. Najdou v ní fakta, obrázky a spoustu drobných návodů, jak můžeme každý přispět ke zlepšení. Slovníček na konci obsahuje vysvětlení některých odbornějších výrazů. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-690-7
EAN: 9788075086907
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 180 x 225 mm
stran: 64
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 13. 4. 2021
Obsah
  • Zajímavosti, fakta, úžasné obrázky, kvízy
  • Hra, slovníček pojmů, rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obrázková knížka plná zajímavostí o vývoji klimatu. Najdete v ní překvapující skutečnosti, fakta i nádherné obrázky. Klima Země se v minulosti přirozeně proměňovalo, v současnosti jsou ale změny klimatu rychlejší než kdy dříve. Chcete se dozvědět, jaké nebezpečí nám hrozí? Proč se naše planeta tak rychle otepluje? Nebo jak může globální oteplování vést k extrémnímu počasí? 

Klimatická změna je největší ekologickou zkouškou, které kdy Země čelila. Dotýká se každého z nás. Kniha nabízí spoustu drobných návodů, jak můžeme každý přispět ke snížení emisí skleníkových plynů a k boji proti změně klimatu. Najdete v ní také tematicky zaměřenou hru. Vezměte figurky, kostku a zahrajte si! Zjistíte tak, jaká opatření jsou přijímána, abychom se klimatickým změnám přizpůsobili, zmírnili je a jaké technologie nám mohou pomoct. 

Ve slovníčku na konci najdete vysvětlení některých výrazů, které se vám při studiu klimatu mohou hodit. Například: co je to fosilní palivo, ekosystém, tavná voda nebo skleníkový efekt.