Objevuj! Vesmírné objevy

Objevuj! Vesmírné objevy

Obrázková knížka mapuje cestování do vesmíru. Objevte s dětmi poutavý svět raket, raketoplánů a vesmírných stanic! Dozvíte se, jak se astronauti oblékali, co jedli, jak zvládali přistání na Měsíci nebo pobyt ve volném kosmu. Kniha obsahuje i medailonky skutečných kosmonautů, věnuje se i výzkumu pomocí moderních dalekohledů. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-726-3
EAN: 9788075087263
vazba: šitá flexovazba, lesklé lamino
formát: 180 x 225 mm
stran: 64
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 11. 11. 2021
Obsah
  • Zajímavosti, fakta, úžasné obrázky, hra.
  • Slovníček pojmů, rejstřík.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obrázková knížka pro zvídavé děti mapuje cestování do vesmíru. Objevte s dětmi poutavý svět raket, raketových letounů, raketoplánů a vesmírných stanic! V knize najdete fakta i překvapující skutečnosti, vše doplňují fotografie a ilustrace.

V knize se děti dozví, kdo byli první astronomové, jak si vesmír představovali a kteří první kosmonauti se skutečně do vesmíru vypravili. Udělají si jasnější představu o tom, jak astronauté ve vesmíru působí, co si oblékají, jak se stravují a jak mohou strávit v kosmu i delší dobu. A samozřejmě v jakých raketách se na svou cestu vydávají. Nechybí historické poznámky o vesmírných závodech a o přistání na Měsíci v rámci programu Apollo. Slovníček na konci knihy vysvětluje výrazy, které se při čtení o objevování vesmíru mohou dětem hodit, například co to je asteroid, gravitace, kometa, skafandr, satelit, sonda nebo temná hmota.

Kniha se věnuje se i výzkumu vesmíru pomocí sond, družic i moderních dalekohledů. Nejnovější kapitolou je vesmírná turistika: chtěli byste se také do vesmíru podívat?