Amsterdam

Amsterdam

Jen jako e-book. Amsterdam je město superlativů, v němž najdete více kanálů než v Benátkách a více mostů než v Paříži. Hlavní atrakcí města jsou všudypřítomné historické budovy. Působivá architektura je však pouze částí toho, co může město nabídnout. S naším průvodcem se dostanete do všech jeho tajemných zákoutí. Publikace obsahuje slovníček nejužitečnějších frází v nizozemštině.

ISBN: 978-80-87819-90-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087819906
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
edice: 1
hmotnost: 178 g
vydání: 16. 5. 2014
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819869
Obsah
  • Vyčerpávající přehled amsterdamských zajímavostí: výtvarné galerie, magické kanály, zahrady a parky.
  • Kam za zážitky: projeďte se po městě na kole a večer zajděte do baru.
  • Poznejte duši Amsterdamu: holandští mistři a všudypřítomné tulipány.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Amsterdam má mnoho tváří, které se nakonec spojují v konzistentní celek: je to město historie, která čiší z každého domovního štítu či nároží, město kultury, plné muzeí, muzikantů a výtvarníků, město učenosti se dvěma univerzitami, město obchodu a bankovnictví, multietnické a maximálně tolerantní město, v němž mohou v klidu žít a prosperovat nejrůznější minority; a také město turistů – s více než 12 miliony zahraničních návštěvníků ročně.

Hlavní atrakcí města jsou všudypřítomné historické budovy. Řady vysokých a úzkých domů se zdobenými štíty stojí na březích malebných kanálů, občas lemovaných řadami stromů. Nad kanály se klenou obloukovité mosty a kolem domů vedou starobylé dlážděné chodníky. Působivá architektura je však pouze částí toho, co může Amsterdam nabídnout. Současná kultura města je živá a pulzující – rozhodně neustrnula někde v minulosti. Zdejší obyvatelé jsou liberální a pohodoví, ale současně cílevědomí a pragmatičtí.