Česko-nizozemská konverzace

Česko-nizozemská konverzace

Konverzaci nizozemštiny se slovníkem a gramatikou oceníte v běžných situacích, které vás na cestách mohou potkat. Všechny fráze obsahují přepis výslovnosti. V knize najdete i novější slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií, která ve starších příručkách často chybí.

ISBN: 978-80-87471-94-4
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788087471944
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 152 g
edice: 2
vydání: 6. 5. 2013
ebook format: epub 1. vyd.
ebook kód: 9788075080066
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 14 stran gramatiky
  • 13 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nizozemsko je oblíbenou destinací nejen cyklistů, ale i příznivců méně ortodoxního životního stylu. Nizozemština je příbuzná němčině a je mateřským jazykem více než 24 milionů lidí. I když se v této multikulturní zemi domluvíte i dalšími světovými jazyky, obyvatelé Nizozemí určitě ocení, když na ně promluvíte jejich mateřštinou. Konverzaci využijete také v běžných i nečekaných situacích, které vás na cestách mohou potkat. Všechny fráze obsahují přepis výslovnosti.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). U všech vět je uveden přepis výslovnosti. Najdete v ní také nejnovější slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií, která ve starších příručkách často chybí.

Užitečnou přílohou je oboustranný nizozemský slovník, gramatika nizozemštiny, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi.