Gramatika současné nizozemštiny

Gramatika současné nizozemštiny

Aktuální gramatika nizozemštiny bez přemíry lingvistické teorie. Popisuje běžné gramatické jevy přehledně, na základě jednoduchých a jasně formulovaných pravidel. V gramatice najdete i informace o tvoření slov a přehled nepravidelných sloves. Zmiňuje i rozdíly v nizozemštině, kterou se mluví v Nizozemsku, Belgii a Surinamu.

ISBN: 978-80-87471-55-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087471555
formát: 115 x 165 mm
stran: 160
hmotnost: 152 g
edice: 1
vydání: 14. 9. 2012
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819821
Obsah
  • Popis aktuálních gramatických jevů
  • Jasné a stručné výklady, množství praktických příkladů
  • Poznámky, výjimky, zajímavosti
  • Přehled nepravidelných sloves
  • Křížové odkazy, podrobný rejstřík
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přesto, že je pro nás nizozemština veskrze exotickým jazykem, učí se ji poměrně značný počet lidí. Přicházíme proto s novým a zcela původním přehledem nizozemské gramatiky. Cílem této příručky je poskytnout uživateli co nejjasnější přehled o současné nizozemské gramatice bez přemíry lingvistické teorie a nadbytečných odborných termínů. Kniha obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě. Jednotlivé jevy jsou přiblíženy na základě jednoduchých a jasně formulovaných pouček a pravidel. Jsou doplněny přehlednými tabulkami, které umožňují snadnou a rychlou orientaci, a především mnoha příklady, včetně jejich překladů do češtiny.

Při práci na této publikaci jsme vycházeli z moderních příruček a gramatik. Zúročili jsme také bohaté zkušenosti s výukou jazyka. Výklad i vybrané příklady jsme proto doplnili o celou řadu praktických poznámek a upřesnění, které mají studentovi napomoci k pochopení gramatických jevů a zejména jejich správnému používání. Důraz jsme přitom kladli na jevy, které jsou pro běžné vyjadřování důležité a ty, které se od češtiny liší. Kniha obsahuje také informace o tvoření slov s přehlednými seznamy předpon a přípon, s nimiž si každý zájemce může snadno rozšířit slovní zásobu. Do publikace jsme zařadili i přehled nepravidelných sloves. Najdete zde i kapitolu o rozdílech v nizozemštině, kterou se mluví v Nizozemsku, Belgii a Surinamu.

Věříme, že naši gramatiku ocení jak studenti a učitelé, tak všichni ti, kteří se s nizozemštinou setkávají v praxi a chtějí mít kdykoli po ruce všechny důležité informace o nizozemské mluvnici v přehledné podobě.