Česko-nizozemský mluvník

Česko-nizozemský mluvník

Mluvník obsahuje abecedně řazená česká klíčová slova s praktickými větami a ustálenými obraty, které se k danému slovu pojí. K nim jsou zde uvedeny typické nizozemské překlady. Pro zpestření kniha obsahuje i zajímavosti v rámečcích. Mluvník vám pomůže získat praxi a pohotovost ve vyjadřování v nizozemštině i v překládání z češtiny do nizozemštiny. 

ISBN: 978-80-7508-146-9
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081469
formát: 115 x 165 mm
stran: 592
hmotnost: 460 g
edice: 1
vydání: 25. 11. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083265
Obsah
  • 1 500 klíčových slov tvořících základ slovní zásoby.
  • 16 000 užitečných vět a konverzačních obratů.
  • Praktické poznámky a informace v rámečcích.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo. Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a tisíce příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových či expresivních. Praktickou pomůckou jsou i informace o použití slov v kontextu.

Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale pestrou škálou vět a slovních spojení usnadnit uživateli komunikaci v cizím jazyce. Věříme, že mluvník ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší mluvčí, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.

Knížku využijete i při cestování Nizozemskem, ať už jako turista, cyklista, milovník květin nebo příznivec méně ortodoxního životního stylu.