Austrálie - 2. vydání

Austrálie - 2. vydání

Aktuální kapesní průvodce do Austrálii je uspořádán podle geografie jednotlivých australských států. Kniha vám pomůže s plánováním dovolené a doprovodí vás na ta nejzajímavější místa. Jistě oceníte také rady na cesty, tipy pro volný čas, hodit se budou i mapy na klopách obálky.

ISBN: 978-80-7508-360-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083609
formát: 105 x 144 mm
stran: 256
hmotnost: 236 g
edice: 2
vydání: 20. 2. 2018
Obsah
  • Největší australské zajímavosti: Sydney, Melbourne, vnitrozemí, národní parky a ostrovní letoviska
  • Tipy: vyzkoušejte potápění u Velkého bariérového útesu, ochutnejte australská vína a obdivujte černé opály
  • Seznámení s místní kulturou, mytologií původních obyvatel, generací zlatokopů i plážovým svět surfařů
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat. Kalendář akcí.
  • Mapky na klopách obálky: Austrálie, Perth, Sydeny, Melbourne.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální kapesní průvodce po Austrálii představuje to nejzajímavější z této obrovské země, která má značně různorodou krajinu – od červených pouští po zelené deštné pralesy a od písečných pláží až po sněhem pokryté vrcholky hor. Působivou přírodní krásu doplňují moderní města nabízející veškeré požitky městského života, navíc však v jejich blízkém okolí můžete vyrazit buď do některého národního parku, nebo se jen tak procházet po místních plážích.

Jelikož zřejmě nebudete moci projet celý kontinent, čeká vás rozhodnutí, na co se při cestě po Austrálii zaměříte. Při plánování jakékoli delší cesty je třeba zohlednit finanční možnosti, časový plán, momentální roční období, vaše zájmy a dále výchozí bod neboli město, odkud budete vyrážet na výpravy. Hlavní branou do Austrálie je Sydney, některé letecké společnosti vás však dopraví například do města Cairns a odletět pak můžete ze Sydney či Perthu.

Průvodce vám s plánováním cesty pomůže. V úvodu  najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální 18denní výlet po Austrálii.

Hlavní část knihy je uspořádána podle geografie jednotlivých australských států. V každém teritoriu se nejprve soustředíme na hlavní město, z něhož pak vyrážíme dále. Začínáme tam, kde vstoupili na pevninu evropští osadníci Austrálie, v Sydneyské zátoce. Po krátké návštěvě federálního hlavního města Canberra pokračujeme za hranice Nového Jižního Walesu, okruhem proti směru hodinových ručiček z Queenslandu do Victorie, a končíme zastávkou na krásném zeleném ostrově pod kontinentem – v Tasmánii.

V knize najdete plno praktických rad na cesty, na klopách obálky pak mapky Austrálie a center měst Perth, Sydney, Melbourne. Nechybí doporučení z oblasti ubytování a představení místní kuchyně.