Austrálie - 2. vydání

Austrálie - 2. vydání

Kapesní průvodce do Austrálii je uspořádán podle geografie jednotlivých australských států. V každém teritoriu se nejprve soustředí na hlavní město, z něhož se pak vyráží dále. Kniha vám pomůže s plánováním dovolené a doprovodí vás na ta nejzajímavější místa. Austrálie je obrovská země. Najdete značně různorodou krajinu, podivuhodné rostliny a ještě podivuhodnější živočichy. Působivou přírodní krásu doplňují moderní města nabízející veškeré požitky městského života. Náš průvodce představuje to nejzajímavější.

ISBN: 978-80-7508-360-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083609
formát: 105 x 144 mm
stran: 256
hmotnost: 236 g
edice: 2, 2018
vydání: 20. 2. 2018
Obsah
  • Největší australské zajímavosti: Sydney, Melbourne, vnitrozemí, národní parky a ostrovní letoviska .
  • Tipy: vyzkoušejte potápění u Velkého bariérového útesu, ochutnejte australská vína a obdivujte černé opály.
  • Seznámení s místní kulturou, mytologií původních obyvatel, generací zlatokopů i plážovým svět surfařů.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Austrálie je obrovská země zabírající celý kontinent. Má několik různých klimatických pásem – od mírného po tropické – a tři pásma časová. Díky tomu najdeme na území Austrálie značně různorodou krajinu – od červených pouští po zelené deštné pralesy a od písečných pláží až po sněhem pokryté vrcholky hor. Působivou přírodní krásu doplňují moderní města nabízející veškeré požitky městského života, navíc však v jejich blízkém okolí můžete vyrazit buď do některého z řady národních parků, nebo se jen tak procházet po místních plážích.

Jelikož zřejmě nebudete moci projet celý kontinent, čeká vás rozhodnutí, na co se při cestě po Austrálii zaměříte a co pro vás bude zvládnutelné. Při plánování jakékoli delší cesty je třeba zohlednit vaše finanční možnosti, časový plán, momentální roční období, vaše zájmy a dále výchozí bod neboli město, odkud budete vyrážet na výpravy. Hlavní branou do Austrálie je Sydney, některé letecké společnosti vás však dopraví například do města Cairns a odletět pak můžete ze Sydney či Perthu.

Hlavní část průvodce je uspořádána podle geografie jednotlivých australských států. Přestože mezi rudými pouštěmi v Severním teritoriu a Jižní Austrálii není žádný viditelný rozdíl, je praktické je vnímat v kontextu administrativních hranic. Kromě toho způsob, jímž historie a náhoda rozkrájely Austrálii na jednotlivé státy, se hodně blíží přírodnímu rozdělení kontinentu na turistické regiony. V každém teritoriu se nejprve soustředíme na hlavní město, z něhož pak vyrážíme dále. Začínáme tam, kde vstoupili na pevninu evropští osadníci Austrálie, v Sydneyské zátoce. Po krátké návštěvě federálního hlavního města Canberra pokračujeme za hranice Nového Jižního Walesu, okruhem proti směru hodinových ručiček z Queenslandu do Victorie, a končíme zastávkou na krásném zeleném ostrově pod kontinentem – v Tasmánii.