ŠIPKA A KOUMES: Mise Detektivové

ŠIPKA A KOUMES: Mise Detektivové

novinka

Rafa Guerrero, Carolina Laguna

Zábavná kniha plná výzev, úkolů a hádanek, které děti postupně řeší. Představuje praktickou pomůcku pro trénink pozornosti, kterou ocení všechny děti, avšak nejvíce ty s ADHD. Autoři jsou odborníci v oboru dětské psychologie a psychoterapie. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let.

ISBN: 978-80-7508-776-8
vazba: měkká, šitá vazba, matné lamino
EAN: 9788075087768
formát: 130 x 200 mm
stran: 144
hmotnost: 220 g
edice: 1
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Mozkohraní: řešení hádanek, trénink pozornosti a zábavné čtení
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

V současné době je u dětí zjišťováno velké množství případů obtíží s pozorností, ať už souvisí s různými poruchami nebo jednoduše kvůli nedostatku tréninku. Prostřednictvím interaktivního příběhu tato kniha poskytuje ideální trénink pro rozvoj různých neuropsychologických, kognitivních a emocionálních dovedností. Čtenář získává chuť číst díky jasnému, jednoduchému a zábavnému jazyku a pomocí následujících prvků:

  • Uvedení čtenáře do dobrodružství jako další postavy: protagonisté jej oslovují přímo a nutí ho zasáhnout
  • Četné aktivity a hádanky: oživují příběh a označují pořadí, které je třeba při čtení dodržovat
  • Konce stránek v celé knize: vyhněte se pocitu pomalého pokroku ve čtení
  • Různá témata, která zajímají děti: obavy, problémy a užitečná morálka pro tuto věkovou skupinu
  • Předání medaile po dočtení: akredituje získání každé superschopnosti k vytvoření pocitu pokroku a zlepšení

Autoři jsou odborníci v oboru dětské psychologie, psychoterapie a poruch pozornosti. 

Při čtení knihy musejí děti dávat velký pozor, protože je plná výzev a úkolů, které budou muset postupně vyřešit, aby pomohly hlavním hrdinům úspěšně splnit jejich misi. Hrdinové v knížce nejsou typičtí superhrdinové se superschopnostmi, ale spíše normální děti, které svoje schopnosti získávají úsilím a dávají dítěti, které knihu čte, pocit, že je také superhrdina. Vše začíná výběrem superhrdinské přezdívky a pak už se může čtenář zcela ponořit do příběhu, aby pomohl protagonistům. 

Kniha je psaná zábavným stylem, udrží pozornost i dětí, které jinak nerady nebo málo čtou. Většina dětí totiž miluje výzvy. Není třeba knihu číst rychle a ani to není žádoucí. Stačí každý den něco málo přečíst, pozorně a soustředěně hledat stopy, které kniha nastiňuje, a plnit následné úkoly

Oblíbili si děti Šipku a Koumese? Mohou se s nimi setkat i v knize Mise Pravěk, zažít nová dobrodružství a vyzkoušet si, jakou dobrou mají paměť.